Správná ochrana a pravidelná údržba prodlouží životnost každého počítače

S přibývajícím věkem počítačů dochází i k jejich postupnému opotřebení a snížení výkonu. Ale často sami přispíváme k jejich předčasnému odchodu z důvodu některých škodlivých zlozvyků při jejich používání. Dnes se zaměříme na tyto zlozvyky a poskytneme vám tipy, jak prodloužit životnost vašeho počítače. S malými úpravami můžete dosáhnout výrazného zlepšení výkonu a zároveň ušetřit náklady za nákup nového zařízení.

Důležitost antivirové ochrany

Problém nechráněných počítačů stále přetrvává, ačkoliv by základní antivirovou ochranu měl mít každý z nás nainstalovanou. Podle nedávného výzkumu se zdá, že mnoho uživatelů tuto problematiku přehlíží a zanechává své počítače bez jakékoli ochrany. Je však důležité si uvědomit, že malware nebo ransomware mohou způsobit v našem počítači značné škody, kterým lze snadno předejít. Udělejte si proto malou chvilku a nainstalujte si alespoň bezplatný antivirus, který vám poskytne základní úroveň ochrany.

Mohlo by vás zajímat:  Kvalitní antivirus zabrání útokům v reálném čase a sníží hrozby na minimum
Zdroj obrázku: Freepik

Pravidelné čištění počítače od nečistot

V průběhu času se v každém počítači, včetně jeho komponentů, usazuje prach, drobky a různé nečistoty. Pokud tuto skutečnost ignorujeme a necháme vše, jak je, nemůžeme se divit, když se naše zařízení začne potýkat s problémy. Počítač se začne přehřívat a vrátíme se tak k problému číslo jedna, kterým je nedostatečná ochrana. Abyste tomuto předešli, udělejte si občas chvilku a důkladně vyčistěte veškeré nečistoty ze svého PC a jeho příslušenství.

Správné zacházení s baterií

Správné zacházení s bateriemi je klíčové pro jejich životnost a výkon. Abyste dosáhli maximálního prospěchu z baterií, měli byste je chránit před extrémními teplotami a vyhnout se přeplnění nebo přehřátí baterií. Používejte originální nabíječky a dodržujte pokyny výrobce pro správné nabíjení. Minimalizujte zátěž baterií vypnutím nepoužívaných funkcí a snížením jasu displeje. Tímto způsobem se prodlouží životnost baterií a zlepší se jejich výdrž, což znamená, že budete mít delší a spolehlivější energii pro své zařízení.

Zdroj: https://techvera.com/how-to-maintain-and-extend-the-life-of-your-computer/