Životnost baterie v notebooku zkracují uživatelé sami nevhodným zacházením

Nedostatečná výdrž baterie je častým problémem u mnoha notebooků. Mnozí lidé se snaží hledat chybu u výrobce, ale může být překvapivě i jinde. Faktorem, který má velký vliv na životnost baterie, jsou totiž samotní uživatelé. Každé zapojení do zásuvky může mít vliv na to, jak rychle se baterie vybije a jak dlouho vydrží. Jaké chyby mohou uživatelé dělat a jaký vliv to má na výdrž baterie notebooku?

Nepravidelné nabíjení

Nepravidelné nabíjení baterie může mít vliv na životnost baterie notebooku. Mnoho uživatelů se snaží nabíjet baterii pouze tehdy, když je téměř úplně vybitá, což však může mít negativní dopad na výdrž baterie. Namísto toho by měli uživatelé pravidelně nabíjet baterii notebooku a udržovat ji mezi 20 % a 80 % kapacity. Tímto způsobem mohou prodloužit životnost baterie a zlepšit výdrž notebooku.

Mohlo by vás zajímat:  Zůstaňte během bouřky v bezpečí. Základní pravidla předejdou zranění i požáru
Zdroj obrázku: Freepik

Přetížení notebooku

Pokud uživatelé používají notebook s vysokým výkonem nebo s vysokým rozlišením, mohou aplikace a programy využívat vysoké množství energie baterie. To znamená, že při použití více aplikací a programů se zvyšuje zátěž na baterii notebooku a její výdrž se snižuje. Uživatelé by měli také zvážit využití energie šetrných funkcí notebooku, jako je například snížení jasu obrazovky, deaktivace Wi-Fi nebo Bluetooth, aby se prodloužila výdrž baterie.

Kromě toho mohou některé notebooky mít funkce, které umožňují regulovat teplotu baterie, například snížení výkonu procesoru nebo snížení jasu obrazovky. Tyto funkce mohou být užitečné pro udržení optimální teploty baterie a prodloužení její životnosti.

Mohlo by vás zajímat:  Správné zacházení prodlouží sluchátkům životnost

Nesprávné ukládání

Ukládání notebooku na místech s vysokou teplotou může také negativně ovlivnit výdrž baterie. Například ukládání notebooku v autě v horkém dni může vést k přehřátí baterie a zkrácení její životnosti. Místo toho by uživatelé měli notebook ukládat na suchém a chladném místě, aby se zabránilo přehřátí baterie a prodloužila se tak její životnost.

Zdroj: https://www.pcmag.com/how-to/how-to-increase-laptop-battery-life