Málokdo strpí v domě pavouky. Boj s nimi naštěstí nemusí být marný

Pavouci v domě mezi mnoha lidmi způsobují nejen strach, ale také znechucení. Většina lidí je doma nechce mít a snaží se je všemožnými způsoby zklikvidovat. Jak na to, aby to bylo co nejefektivnější?

Proč se v domech objevují pavouci?

Pavouci jsou vnímáni jako symbol jakési nečistoty a nepořádku. I proto se jich v našich domech chceme co nejrychleji zbavit. Ve skutečnosti to s tím ale nijak nesouvisí. Pavouci se objevují jak v čistých, tak i špinavých místnostech. Nezáleží ani na tom, zda je sucho, nebo vlhko. Pavouci naopak mají rádi místa, kde je ticho a klid. Pokud se jim tedy u vás líbí, můžete si gratulovat minimálně k tomu, že máte klidný domov, kde je nikdo neruší. Obvykle se objevují v domácnostech, aby se ukryli před chladem, takže se častěji objevují na podzim a v zimě. Na jaře a v létě své sídliště opouštějí, ale někdy se jim u vás tak zalíbí, že zůstanou trvale. Nejčastěji se dostanou dovnitř přes okna nebo větrací mřížky.

Mohlo by vás zajímat:  Klíče ponechané v zamčených dveřích bezpečnost před zloději nezvyšují
Zdroj obrázku: Freepik

Jsou pavouci v domě užiteční?

Mnoho lidí se pavouků bojí. Obvykle tedy nejsou vítanými hosty. Je však třeba zdůraznit, že v některých ohledech jsou užiteční. Nejsou pro nás hrozbou a dokážou nás účinně chránit před hmyzem i nemocemi, které přenášejí. Pavouci rádi spořádají komáry, mouchy, moly nebo blechy.

Jak se nezvaných návštěvníků zbavit?

Vzhledem k tomu, že pavouci dychtivě pronikají do domů okny, vyplatí se do nich instalovat moskytiéry. Ty je dokážou zastavit a samozřejmě zabrání pronikání komárů a další havěti. Pavouci také nemají rádi rostliny jako mátu nebo levanduli. Pokud je umístíte na parapet, raději se vašemu oknu obloukem vyhnou. Místa, kde se pavouci objevují, tedy rohy, parapety, větrací mřížky, okenní rámy nebo prahy, lze pokropit vodou s přídavkem kyseliny citronové nebo tato místa také otřít plátky citronu. Tekutina pavouky nezabíjí, ale je pro ně dráždivá, a proto se raději přesunou někam jinam.

Zdroj: https://smithspestmanagement.com/blog/post/how-to-get-rid-of-spiders/