Při delších cestách autem se vyplatí přibalit několik věcí pro případ nouze

Pokud se chystáte na cestu autem, není nic důležitějšího než správné vybavení. Zvlášť když se vydáváte na vzdálenou jízdu přes hory a údolí, na neudržovaných cestách, může se vyskytnout řada neočekávaných situací, které by vám mohly znepříjemnit cestování. Proto je důležité pečlivě zvážit, co si zabalit do kufru, aby vám vybavení na cestách pomohlo, když se dostanete do nějaké krizové situace.

Náhradní zdroj energie

Mobilní telefon je pro mnoho lidí nezbytností a mnoho z nich se snaží mít svůj telefon po celou dobu nabitý. Bohužel se ale může stát, že se na delší cestě baterie vybije a zanechá vás bez možnosti spojení s okolím. Proto je dobré mít k dispozici zdroj energie, který vám pomůže při neočekávaných situacích. Jeden z nejlepších způsobů, jak si zajistit dostatek energie pro váš mobil, je nabíjet ho pomocí nabíjecího kabelu připojeného k vašemu vozidlu. Alternativou může být powerbanka, avšak pozor na postupné samovolné vybíjení. Pravidelná kontrola vybavení pro nabíjení mobilu může být klíčem k úspěšnému a bezproblémovému cestování.

Mohlo by vás zajímat:  All inclusive dovolená je pro řadu lidí výhodná
Zdroj obrázku: Freepik

Připravte si zásobu potravin a pití

Pokud se chystáte na delší cestu, je vždy dobré mít v autě nějaké zásoby jídla a pití. I když neplánujete strávit v autě noc, může se stát, že se zdržíte nebo uvíznete v dopravní zácpě na delší dobu. V takovém případě vám mohou být energetické tyčinky, sušené maso a lahev s vodou velkou pomocí. Tyto potraviny mají dlouhou trvanlivost a snadno se skladují v kufru nebo v kapse. Pokud máte výrazné obavy z toho, že se budete muset obejít bez jídla, můžete přidat do svých zásob i hotová instantní jídla, která se dají snadno připravit pomocí ohřívače vody. S dostatečným množstvím jídla a pití můžete cestovat bez obav, že byste měli hlad či žízeň.

Mohlo by vás zajímat:  Adrenalinové zážitky z Nízkých Tater pro každého chlapa

Oblečení, deka a spacák

V případě nehody nebo poruchy vozidla se může stát, že budete nuceni čekat na pomoc delší dobu. Pokud se tak stane v oblasti bez signálu nebo v místě, kde se nemůžete zahřát, může situace být velmi nebezpečná. Proto by měl mít každý řidič v autě teplé oblečení, kterému nevadí trocha vlhkosti a které zahřeje v případě potřeby. Kromě toho je také dobré mít s sebou deku nebo spacák, které vás udrží v teple i při extrémních teplotách. Neztrácejte teplo a hlavu v odlehlých oblastech. Mějte s sebou dostatek teplého oblečení a vybavení pro přežití v nehostinných podmínkách.

Zdroj: https://www.safetykitsplus.com/blogs/safety/car-emergency-kit-list