Pořádný výkon už nenabídnou spalovací motory, lepší variantou se stává hybrid

Pro některé je přijetí elektromobility prahem, který odmítají překročit. Někteří jsou dokonce ještě radikálnější ve svém postoji a odmítají i hybridní automobily. Bez ohledu na to, zda se jedná o mild hybrid, klasický hybrid, nebo plug-in hybrid. Co však tito skeptici přehlížejí, je skutečnost, že využití elektřiny dnes představuje jednu z mála cest, jak znovu získat do auta opravdový výkon.

Omezení běžných automobilů

Mnoho lidí, kteří jsou nadšení spalovacími motory, se často setkává s určitým rozčarováním. Ve světě průměrných automobilů se objevují tříválcové motory s objemem lehce přesahujícím jeden litr, které bez přídavného turbodmychadla nemají žádný pořádný výkon – který ani tak není ničím ohromujícím. Tento trend je běžný a bohužel pravděpodobně se nezmění. Navíc je stále obtížnější nalézt alternativu v podobě naftových motorů, neboť některé automobilky již nabízejí pouze benzinové varianty.

Mohlo by vás zajímat:  Rozšířený trik pro úsporu paliva nemá ve skutečnosti žádný význam
Zdroj obrázku: Freepik

Využití elektřiny v hybridních pohonech

To však neznamená, že kvalitní motory již neexistují. Pravý opak je pravdou. Zřídka je ale možné je získat jako samostatnou volbu. Jednou z cest, jak získat pod kapotu automobilu skutečný výkon, je využití elektřiny. Hybridní pohony nabízejí čtyřválcové i šestiválcové motory, často s odpovídajícím objemem. Některé automobilky dokonce nabízejí hybridní verze s kombinací naftového motoru a elektřiny, jako je tomu například u značky Mercedes.

Elektřina a snižování emisí

Kombinace elektřiny a spalovacích motorů může zajistit, že emise z vozu jsou na papíře, měřené výrobci, velmi nízké. Tímto způsobem automobilka splňuje normy a vyhýbá se potenciálním problémům. Pokud by vozidlo bylo vybaveno pouze spalovacím motorem, tohoto cíle by nebylo možné dosáhnout. Elektrifikace vozidel představuje klíčový krok směrem k udržitelné budoucnosti dopravy a snižování celkových emisí skleníkových plynů přispívajících k problému globálního oteplování.

Mohlo by vás zajímat:  Moderní výbava v nových autech jde často proti přáním řidičů

Elektromobily nabízejí nižší nebo nulové emise přímo na místě provozu a jejich využití je nejen ekologicky šetrné, ale také dlouhodobě udržitelné, pokud se elektřina generuje ze zdrojů obnovitelné energie.

Zdroj: https://auto.howstuffworks.com/fuel-efficiency/hybrid-technology/hybrid-engines-more-power.htm