Předčasná ejakulace postihuje každého třetího muže. Není třeba se stydět, řešení bývá snadné

Problémy s předčasnou ejakulací postihují téměř 30 % sexuálně aktivní mužské populace. Co za tím stojí? Především psychologické, neurobiologickésomatické faktory. Může se jednat o zvětšení nebo zánět prostaty, infekce močových cest, stres při pohlavním styku nebo špatné zkušenosti.

Sexuální činnosti patří k tomu nejpříjemnějšímu, co nám může život od určitého věku dopřát. Při počátcích není žádnou novinkou, že se setkáme s touto dysfunkcí, ale co když to přetrvává nebo se objeví postupem času? Může se jednat o velice frustrující událost pro oba zúčastněné a hlavně pro psychiku muže. Co to vlastně je a jak se toho vyvarovat?

Předčasná ejakulace

Tato porucha patří k nejčastějším, které bývají hlášené u specialistů. Předčasná ejakulace souvisí s ejakulací, která je spojována s minimální sexuální stimulací. Podle odpovědí není frustrace z krátkého sexu, nýbrž z nedostatku sblížení při sexu. Mnoho mužů se tak stydí za tuto dysfunkci, což vede k izolaci a odmítání.

Zdroj obrázku: Freepik

Jaké jsou příčiny?

Odpovědí může být více, mezi hlavní důvody patří:

  • cukrovka,
  • zvětšená prostata či zánět prostaty,
  • neurologické problémy,
  • stres nebo úzkost související s blízkostí.
Mohlo by vás zajímat:  Zbavte se kuřího oka bez bolesti. Domácí metody nezklamou a přinesou rychlou úlevu

Dále může souviset s dysfunkcí i hypotyreóza, infekce močového ústrojí, negativní sexuální zkušenosti, dlouhá pauza v pohlavním styku, špatné vztahy s partnerem, strach z oplodnění partnera, nedostatek sexuálních zkušeností, vysoká citlivost penisu, závislost na alkoholu či jiných stimulantech, psychotropní léky.

Diagnostika a cvičení

Pokud potíže přetrvávají, je namístě navštívit urologa. Předčasná ejakulace může totiž souviset s nějakou nemocí, kterou je nutné vyléčit. Pokud se vyloučí nemoci, je třeba navštívit sexuologa či psychiatra.

Pro oddálení ejakulace můžete denně cvičit, kdy si při masturbaci představujete dokonaný styk s ejakulací ve správný čas. Většinou ale problémy zmizí, pokud se člověk nasytí sexuálními činnostmi nebo zkušenostmi, kdy získá „praxi“.

Zdroj: https://www.nhs.uk/common-health-questions/sexual-health/can-premature-ejaculation-be-controlled/