Před odjezdem na dovolenou se vyplatí schovat peníze do mrazáku. Pomůžou předejít nepříjemným komplikacím

Předtím, než se rozhodnete jet na delší dovolenou, je potřeba učinit různá preventivní opatření. Jedná se především o ta rozhodnutí, která předejdou případným potížím, jež mohou nastat. Tak především se vyplatí vypnout přívod vody, zhasnout světla nebo odpojit některé spotřebiče z elektrické sítě. Co když dojde k výpadku elektrického proudu? Velkou újmu mohou utrpět naše zásoby v ledničkách a mrazničkách. Jako prevenci zkuste dodržet trik s mincí a mrazákem. Určitě jste o něm neslyšeli.

Mince v mrazáku

Tento trik se vyplatí, jestliže odjíždíme na více než dva dny z domácnosti pryč. Může se stát, že závada bude odstraněna, aniž bychom měli tušení, že se něco v průběhu naší nepřítomnosti stalo. Mohlo například dojít k výpadku elektrického proudu. Tento problém se mohl vyřešit během nějaké doby, ale výsledkem mohou být zkažené potraviny uvnitř mrazáku. Přinášíme návod, jak zjistit, zdali došlo k výpadku za dobu naší nepřítomnosti.

  • Nalijte vodu do plastové misky a vložte ji do mrazáku.
  • Po úplném zmrazení vložte navrch minci.
  • Mraznička musí být správně uzavřena.
  • Po návratu zjistíte, zda mince zůstala ve stejné pozici, nebo je pod zmrzlou vodou.
Mohlo by vás zajímat:  Malý, ale zákeřný. Hraboš za sebou zanechá pořádnou spoušť, pomoc je ale na dosah
Zdroj obrázku: Freepik

Výsledek prozradí, jestli došlo k výpadku, anebo ne

Jsou dvě varianty. Tou první a zároveň špatnou je, že mince se nenachází ve stejné poloze, a tedy na zmrzlé vodě. V tomto případě došlo během naší nepřítomnosti k výpadku elektrické energie. Jestliže se mince nachází blízko dna, nebo dokonce na dně, tak se raději rozlučte se všemi potravinami. Důvod je jednoduchý, porucha byla tak dlouhá, že se voda stačila rozpustit úplně a mince tak klesla až na úplné dno a opět zamrzla.

Druhá varianta je přívětivější. Nemusíte nic vyhazovat, jestliže se mince nachází alespoň v horní polovině nádobky. Pevné produkty roztávají mnohem déle než kapaliny. Pokud je mince zmrzlá uprostřed sklenky nebo níže, vyhoďte raději veškeré maso. Je lepší neriskovat potencionální nežádoucí účinky než poté trpět vedlejšími účinky. Zbytek produktů si můžete ponechat.

Zdroj: https://www.creeklinehouse.com/coin-freezer-trick/