Před jízdou autem na dovolenou je vhodné myslet na několik opatření

Mnozí lidé s příchodem letních teplot přirozeně začínají plánovat svoji vytouženou dovolenou. Oblíbenými cíli jsou především Chorvatsko a Itálie a často se rozhodujeme pro dopravu autem. Ačkoliv věnujeme mnoho času a úsilí informacím o zvládnutí zahraniční části cesty, můžeme se překvapivě setkat s řadou problémů ještě předtím, než opustíme území České republiky.

Správné skladování jídla

Při balení zásob na dovolenou je nutné dbát na správné skladování potravin. Vysoké teploty mohou negativně ovlivnit kvalitu jídla, a dokonce způsobit žaludeční problémy po jeho konzumaci. Je proto důležité zajistit správné chlazení a ochranu potravin před horkem. Pečlivé balení a dodržování hygienických standardů pomohou zabránit nepříjemným zážitkům již na začátku dovolené. Bezpečné a kvalitní jídlo je základem pro energetický a radostný začátek vašeho vytouženého výletu.

Mohlo by vás zajímat:  Dovolená s cestovní kanceláří dává více jistot, cestování na vlastní pěst může být větší dobrodružství
Zdroj obrázku: Freepik

Elektronická dálniční známka

V České republice již není možné zakoupit fyzickou dálniční známku, platnost zůstává stejná. Problém však může nastat při její platbě. Pokud se rozhodnete platit převodem, musíte počkat na potvrzení o úhradě, než můžete vyrazit na dálnici. Nepružnost některých bank může způsobit komplikace, zejména při nákupu na poslední chvíli. Je proto vhodné předem provést platbu s dostatečným předstihem, abyste se vyhnuli stresu a časovému tlaku při cestě.

Dodržování celních předpisů

I při cestování v rámci Evropské unie je důležité dodržovat celní předpisy. Při převážení alkoholu, tabáku nebo jiného zboží ve větším množství, než je stanoveno, hrozí problémy. Celní předpisy striktně stanovují povolená množství a jejich překročení může mít právní následky. Pokud je překročeno povolené množství, může být vaše zboží zabaveno a čekají vás potenciální komplikace. Nezapomeňte se proto před cestou seznámit s aktuálními celními předpisy a dodržovat je, abyste si užili dovolenou bez nežádoucích překvapení.

Zdroj: https://ordinarytraveler.com/tips-for-driving-abroad