Pravost zařízení iPhone lze ověřit podle sériového čísla nebo platné záruky

S rostoucí oblibou produktů společnosti Apple se stává čím dál častějším jevem padělání iPhonů. Při nákupu nového zařízení přímo od výrobce není třeba mít obavy, ale když se rozhodnete pro koupi iPhonu od neznámého prodejce, může to být riskantní. Proto je důležité ověřit, zda je vaše zařízení pravé a zcela nové. Jak zkontrolovat pravost telefonu?

Jak zjistit, jestli je telefon pravý?

Pro rozlišení mezi skutečným a falešným iPhonem se nejprve podívejte na sériové číslo zařízení. Originální iPhony jsou dodávány s jedinečným sériovým číslem, které ukládá informace o tom, kdy a kde byl iPhone vyroben, zda je nový, nebo renovovaný, a další. Pomocí tohoto sériového čísla mohou uživatelé Applu zkontrolovat stav záruky svého telefonu a nárok na další krytí AppleCare.

Mohlo by vás zajímat:  Jak vybrat ideální velikost televize do obývacího pokoje: roli hraje prostor i osobní preference

Existuje několik webových stránek, jako je například Check Coverage na stránkách Apple, které umožňují ověřit, zda je iPhone registrován a zda je zahrnut do záruky. Pokud váš iPhone nemá sériové číslo nebo pokud se sériové číslo neshoduje s těmi, která jsou uvedena v databázi Apple, pravděpodobně se jedná o falešný nebo padělaný iPhone.

Zdroj obrázku: Freepik

Nový vs. použitý

Chcete-li zjistit, zda je váš iPhone zcela nový, nebo použitý, můžete provést několik jednoduchých kroků. Nejprve zkontrolujte datum nákupu telefonu. Pokud se datum nákupu shoduje s datem, kdy jste zařízení zakoupili a aktivovali, pravděpodobně se jedná o zcela nové zařízení.

Mohlo by vás zajímat:  Samsung končí s modely Galaxy Note. Sází na skládací telefony a míří ještě výš

Pokud nevíte, kdy jste telefon aktivovali, nebo se datum nákupu neshoduje s datem aktivace, zkontrolujte záruku na zařízení. Apple obvykle poskytuje jednoletou záruku od data nákupu. Pokud tedy vidíte, že záruka vyprší za méně než rok, můžete předpokládat, že váš iPhone je zcela nový. Na druhé straně, pokud záruka vyprší za více než rok, je to znamení, že váš iPhone byl pravděpodobně zakoupen nějaký čas předtím, než jste ho získali.

Abyste se ujistili, můžete také zkontrolovat zprávu o pokrytí v telefonu. Otevřete Nastavení a klepněte na možnost Obecné. Poté klepněte na položku O aplikaci. Zde uvidíte informace o záruce svého zařízení. Pokud vidíte možnost Omezená záruka, znamená to, že je váš iPhone stále v záruce, a můžete zjistit, kdy tato záruka vyprší. Pokud vidíte možnost Platnost krytí vypršela, znamená to, že záruka již skončila, což naznačuje, že váš iPhone není zcela nový.

Zdroj: https://www.livemint.com/news/how-to-check-if-your-iphone-is-original-or-fake-a-complete-guide-11673773370470.html