Práškový protein je skvělé řešení při tréninku i pro lepší metabolismus

Bílkovinné doplňky byly spojovány pouze se sportovci, kteří díky nim nabývali svaly, dnes je konzumují i lidé, kteří nechtějí pracovat na hmotě a síle, ale pouze chtějí zlepšit svůj metabolismus, podpořit spalování tuků a obohatit stravu. Na trhu existuje stále více druhů takových doplňků stravy a jsou k sehnání v obchodech nabízejících živiny s izolovaným proteinem.

Bílkovinné doplňky

Proteinové doplňky jsou jedním ze základních doplňků výživy pro fyzicky aktivní lidi. Pro zvýšení svalové hmoty je třeba konzumovat více bílkovin – sportovci jich potřebují tolik, že konzumovat je jen ve formě tradičních jídel by bylo velmi obtížné. Totéž platí pro regeneraci po možných poraněních svalů, které se mohou vyskytnout během velmi intenzivních tréninků, ale i po nehodách nebo operacích – pak je množství bílkovin potřebných k regeneraci v těle velmi velké a jejich doplnění v práškové formě je jednoduché řešení.

Mohlo by vás zajímat:  Negativismus je nakažlivý. Podle těchto znaků poznáte člověka, od kterého je lepší držet se dál

Pití těchto doplňků samozřejmě není jediný způsob, jak doplnit bílkoviny. Přirozenou volbou je strava založená na produktech obsahujících bílkoviny, zde mluvíme o mase, rybách, sýrech, vejcích, luštěninách nebo ořeších a některých obilovinách (například quinoi). Není pochyb o tom, že v tradiční stravě je obtížnější pečlivě kontrolovat množství proteinu, a proto se většina lidí zaměřuje na formy, které jsou mnohem pohodlnější a mohou se konzumovat například jako koktejl.

Zdroj obrázku: Freepik

Zdravotní přínosy suplementace bílkovin

Podporovatelé suplementace izolovaných bílkovin uvádějí řadu výhod pro zdraví a postavu. Mezi pozitiva patří pohodlné použití a snazší péče o správnou stravu. Lidé, kteří konzumují bílkoviny v práškové formě, ovlivňují své svaly, metabolismus a celkovou postavu.

Mohlo by vás zajímat:  Některá povolání jsou náročná psychicky i fyzicky. Tahle zaměstnání patří mezi nejvíc stresující

Mezi účinky bílkovinných doplňků patří budování svalové hmoty, lepší regenerace kostí a kloubů, zrychlení metabolismu, snazší spalování tuků, zlepšení imunity, zlepšení efektivnosti organismu, snížení špatného cholesterolu, snížená chuť k jídlu a pocit sytosti. Odborníci zdůrazňují, že tyto doplňky nejsou škodlivé a neliší se od klasických bílkovin obsažených ve výrobcích, jako jsou maso nebo mléčné výrobky.

Zdroj: https://www.medicalnewstoday.com/articles/323093