Poznejte, kdy jsou kočičí dny sečteny, a pomozte svému mazlíčkovi v posledních chvílích

Už dlouho máme v oblibě chovat zvířata. V dávných dobách to byla především užitková zvířata pro domácí chov a získávání surovin, popřípadě psi jako ochrana pozemku a daných zvířat. Zatímco v moderní době už převažují zvířata mazlíčci. Mezi nejoblíbenější patří psi, kočky a pak různí hlodavci, ptáci, vodní živočichové či plazi. V tomto článku si posvítíme hlavně na kočky. Každý stárne, jak příroda, tak my i naši mazlíčci. Času holt nikdo neunikne a kočky nejsou výjimkou. Podle čeho poznáme, že se cesta životem chýlí ke konci u našich milovaných koček? Co můžeme udělat pro úlevu a poskytnutí komfortu?

Medicínou sice prodloužíme život, ale nezjistíme, kdy přesně je den D

Stejně jako u člověka lze také kočce prodloužit život správnou medicínou. Po uplynutí několika let ovšem naši přátelé vstupují do pokročilého stáří a poté nás opouští. Jak poznáme, že se blíží smrt naší kočky? Vědci jsou přesvědčeni, že si kočky nejsou vědomy, kdy se chýlí jejich život ke konci, ale určitě rozpoznají, že něco není s jejich tělem v pořádku.

Mohlo by vás zajímat:  Aloe vera nechybí v kosmetice ani doplňcích stravy. O jejích toxických vlastnostech ví přitom málokdo

Opačný názor mají sami chovatelé. Ti si myslí, že kočky vycítí magický moment před smrtí ať už jejich, nebo jiných členů domácnosti. Každopádně ať už má pravdu kdokoliv, vykazují určité příznaky, které lze považovat za signály blížícího se konce.

Zdroj obrázku: Freepik

Jaké jsou signály?

Vyhýbá-li se kočka, která byla celou dobu společenská, naší společnosti, hledá samotu a ústraní, tak to vždy věští problém. Nemusí to nutně znamenat nejhorší, ale určitě stojí za to návštěva veterináře, který zjistí, zda se nejedná o nemoc.

Někdy je problém opačný. Zvíře může vykazovat známky větší přilnavosti a touhy po bližším kontaktu. V tu chvíli bychom měli svému parťákovi dopřát lásku, a pokud už trpí velikými obtížemi, tak je třeba zvážit otázku uspání, abychom neznásobili zbytečně bolest. Ať už se jedná o jednu, či druhou variantu, vy sami musíte vědět a rozpoznat, že s vaším čtyřnohým parťákem není něco v pořádku. Každou změnu v chování byste měli zaregistrovat.

Zdroj: https://www.petangel.com.au/is-it-time-to-say-goodbye-signs-your-pet-cat-is-dying/