Poznejte cholerika i z té lepší stránky: na jeho upřímnost a zapálení se můžete spolehnout

Cholerik je jedním ze čtyř základních druhů temperamentu. Vyznačuje se silným charakterem, ale také dominantním, konfliktním a zbrklým přístupem k životu i lidem kolem něj. V některých případech se může jednat o tak silné stránky, že je pro něj náročné udržet si pozitivní vztahy. Co byste měli vědět o tomto temperamentu?

Kdo je cholerik?

Každý cholerik má ve svém arzenálu vlastností stejně pozitiv i negativ. Bohužel negativní vlastnosti se zmiňují mnohem častěji. Cholerik je velmi sebevědomý člověk, kterého je náročné zranit. Stejně tak ale nevěnuje příliš pozornosti názorům a pocitům ostatních lidí. Nebojí se využít manipulace a dosáhnout svého cíle, ať se děje cokoli. I přesto ho můžete snadno vyvést z rovnováhy a potom se bude zaručeně chovat velmi zbrkle, protože mu narušíte jeho jistoty.

Mohlo by vás zajímat:  Cvičit nestačí. Dostat tělo formy a konečně zhubnout se může podařit jedině kompletní změnou
Zdroj obrázku: Freepik

Výhody v chování choleriků

Cholerici jsou většinou extroverti, ale můžete se na ně spolehnout. Jde o věrné přátele, kteří k vám budou vždy krutě upřímní. To je výhoda i nevýhoda zároveň. Na jejich kreativitu, trpělivost a poctivost si ale jistě rychle zvyknete. Cholerik snadno vstoupí do vztahu, ale většinou si kolem sebe udržuje jen velmi malou skupinu přátel. To, že se s vámi zná, vůbec neznamená, že vás považuje za přátele. Jakmile se do této skupiny dostanete, máte vyhráno.

Mohlo by vás zajímat:  Správná strava po tréninku pomůže zregenerovat svaly. Chybět v ní nesmí tři základní složky

Co vám u cholerika neprojde?

Cholerici jsou velmi zapálení do každodenních prací. Jsou zodpovědní, dochvilní a ochotní převzít iniciativu. Jde o perfekcionisty, takže nic menšího než dokonalost vám u nich rozhodně neprojde. Stejnou dokonalost ale očekávají také od sebe. Nejlepší je pro cholerika jeho samostatný podnik, protože selhává jako týmový hráč i vedoucí skupiny. Navíc bude klást svůj perfekcionismus pouze na sebe, což mu bude vždy vyhovovat nejvíce. Máte ve svém okolí cholerika? A víte o jeho dobrých vlastnostech?

Zdroj: https://www.betterhelp.com/advice/temperament/what-is-the-choleric-temperament/