Kuřácké vrásky lze redukovat pomocí domácí okurkové masky. Pokožka bude vypnutější a mladší

Vrásky. Téma, které rezonuje u žen ve středním věku, ale nevyhýbá se ani mužům. Nejčastějšími vráskami jsou oční a mimické. Právě posledně jmenované se objevují hlubší a viditelnější u kuřáků, z toho důvodu se jim přezdívá „kuřácké vrásky“. Nemusí ale postihovat jen lidi holdující tabáku, vždy záleží na genetice, elasticitě a množství kolagenu v pokožce a mimice jako takové. Jakým způsobem pečovat o pokožku, aby byla dostatečně hydratovaná a pružná, aby nedocházelo k rozvinutí vrásek? Pomohou domácí metody za pár korun.

Mohlo by vás zajímat:  Při kocovině je základem dostatek tekutin, jídlo a vitamíny

Vrásky typické pro kuřáky

Rýhy, linky nebo jemné prohlubně jsou typickým znakem stárnutí. Mimické vrásky se objevují u žen a mužů, každopádně u kuřáků jsou nejznatelnější, protože špulí rty při vdechování kouře a při držení cigarety. Nadto kouř s toxickými látkami přímo atakuje okolní pokožku a pleť se stává méně odolnou a pružnou. Viditelnější mimické vrásky hrozí nejen kuřákům, ale také lidem, kteří pijí pravidelně brčkem nebo z hrdla láhve. Mimické svaly se taktéž více napínají při žvýkání nebo při provádění různých grimas.

Mohlo by vás zajímat:  Řekněte stresu dost. Jednoduchá technika uklidní během pár minut neklidnou mysl i tělo
Zdroj obrázku: Freepik

Hydratace pomocí domácí masky

Jakým způsobem navrátit pokožce pružnost? Zásadní je pleť dostatečně hydratovat a doplnit potřebné vitamíny, minerály a antioxidanty. Preventivní péčí lze oddálit vznik vrásek a zahladit již vzniklé linky, pomůže například maska, kterou si může každý doma připravit ze salátové okurky a vaječného bílku, protože obsažené proteiny zpevňují pokožku a redukují zarudnutí i zánět, navíc brání rozvoji akné.

Příprava pleťové masky

Salátovou okurku omyjte a oškrábejte slupku, rozmixujte v mixéru a slijte šťávu. Ještě efektivnější je použití odšťavňovače. Okurková voda se smíchá s bílkem a dobře promíchá. Směs se opatrně nanáší na obličej, přičemž je nutné dbát opatrnosti v okolí očí a ústních koutků. Maska se nechá působit po dobu 15 minut, následně se smyje vlažnou vodou. Horká voda může pleť poškodit. Pleťová maska se aplikuje dvakrát týdně, přičemž během kúry dojde k viditelnému snížení otoků pod očima i k posílení a hydrataci pokožky.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/beauty-skin-care/cucumber-face-mask