Použitím dvojitého dorazu plynového pedálu lze dosáhnout maximálního zrychlení

Ovládání vozidla není tak složité, jak by se mohlo zdát. Stačí se naučit několik základních úkonů, obeznámit se s pravidly silničního provozu a získat řidičský průkaz, který vás opravňuje vydat se na cesty. Nicméně stát se skutečně dobrým řidičem vyžaduje čas, zkušenost a píli. Během dlouhodobého používání vozidla se můžete postupně seznámit s různými funkcemi, které nabízí, včetně jedné, kterou mnoho lidí často přehlíží – plynového pedálu. Moderní automobily často disponují tímto pedálem a dalšími doplňkovými funkcemi, které mohou výrazně usnadnit jízdu.

Mohlo by vás zajímat:  Správná poloha rukou a nohou v autě zajistí maximální bezpečnost

Významná vlastnost moderních automobilů

Při řízení auta se často soustředíme na základní úkony a pravidla silničního provozu, ale existuje jedna funkce, která často zůstává nepovšimnuta – dvojitý doraz na plynovém pedálu. I když ne každé auto tuto vlastnost nabízí, většina nových a vylepšených modelů jí již disponuje.

Význam dvojitého dorazu

Dvojitý doraz na plynovém pedálu představuje možnost, kterou mnozí řidiči přehlížejí. Když se nám totiž zdá, že jsme sešlápli plyn až na podlahu, ve skutečnosti ještě nejsme na konci pohybu. Plynový pedál ještě poskytuje několik centimetrů prostoru pro další plynutí. I když se na první pohled může zdát zvláštní, nejedná se o chybu a rozhodně jste pedálem neprošlápli podlahu. Jakmile se naučíte ovládat tuto funkci, zjistíte, že vám může výrazně usnadnit řízení.

Mohlo by vás zajímat:  Stočený tachometr odhalí interiér vozu, jednoduchý výpočet a historie auta
Zdroj obrázku: Freepik

Využití dvojitého dorazu

Pokud jste majitelem vozu s touto funkcí, doporučuje se, abyste se naučili ji správně využívat. Během běžného provozu vám možná nepřinese žádné výhody, ale v některých situacích se může stát velmi užitečnou. Například při potřebě rychlého zrychlení, jako je předjetí před kopcem nebo při předjíždění, vám dvojitý doraz na plynovém pedálu umožní dosáhnout maximálního možného zrychlení.

Nikdy nevíte, kdy by se vám tato možnost mohla hodit. Proto je důležité zjistit, zda vaše vozidlo disponuje touto funkcí. I když jste ji dosud nepoznali, můžete se příjemně překvapit, když objevíte skrytý potenciál plynového pedálu.

Zdroj: https://driversed.trubicars.ca/accelerator-pedal/