Policii v civilním voze odhalí nápadné chování na silnici

Policie často používá civilní vozidla, která nejsou jednoduše odhalitelná. Tyto vozy často nemají výrazné policejní polepy nebo majáky na střeše. Když ale víte, na co se zaměřit, můžete si všimnout určitých detailů, jako jsou ztmavená skla, konkrétní barva nebo typ vozu a prosvítající majáky. Nicméně na dálnici je možné civilní policejní auto rozeznat podle jeho podezřelé jízdy. Takže i když neznáte všechny detaily, můžete si být jistí, že podezřelé chování na silnici je jasným signálem, že se jedná o civilní policejní vozidlo.

Mohlo by vás zajímat:  Hlídání rychlosti a otáček ve snaze ušetřit palivo zvyšuje riziko kolize

V koloně je můžete najít mezi kamiony

Jízda mezi kamiony není jen nebezpečná, ale také pomalá. Proto není důvod, proč by někdo dobrovolně volil tento způsob jízdy, pokud to není spořivý řidič, který šetří palivo. Policisté v civilním autě by však neměli mít tento styl jízdy, jelikož by byl příliš nápadný. V případě, že vám tedy přijde podezřelá jízda mezi kamiony, může se jednat o číhání – policisté v civilním autě čekají na řidiče, který poruší předpisy. Jakmile se to stane, vyrazí za ním a udělí mu pokutu a mnohdy i body.

Mohlo by vás zajímat:  „Je to sice starý vrak, ale mnohem ekologičtější, než nové auto s moderním motorem,“ tvrdil jsem na STK
Zdroj obrázku: Freepik

Často jezdí zbytečně pomalu

Pokud v dálce vidíte auto, které jede zbytečně pomalu, je možné, že se jedná o civilní vůz policie. Takové vozidlo je schopné jet velmi pomalu, aniž by brzdilo provoz. Tento styl jízdy by měl být pro běžného řidiče podezřelý, zejména pokud se jedná o sportovní auto nebo jiné vozidlo s vysokými výkony. Pokud máte podezření, že se jedná o civilní vůz policie, buďte opatrní a dodržujte povolenou rychlost. Policisté v civilním autě totiž mohou být v pozoru a číhat na řidiče, kteří porušují předpisy.

Mohlo by vás zajímat:  Koupě ošklivého auta přináší jeho majiteli řadu výhod

Stojí tam, kde se stát nesmí

Když na dálnici vidíte nějaké auto stát mimo odstavný pruh, může se jednat o civilní vůz policie. Tyto vozy často parkují na místech, která jsou pro běžné řidiče mimořádně neobvyklá, jako jsou odstavné plochy nebo nájezdy pro techniku údržby silnic. Pokud tedy spatříte nějaké vozidlo, které stojí na takovém místě, může to být policie, která sleduje provoz na dálnici. V takovém případě byste měli být obezřetní a dbát na dodržování všech předpisů.

Zdroj: https://www.hotcars.com/how-to-spot-unmarked-police-cars/