V kuchyni lze ušetřit chytrým nakupováním a úsporným vařením

V každé domácnosti je jídlo velká položka v rozpočtu. Holt potřebujeme ho k životu každý. Zároveň je ale kuchyň také místo, kde se spousta peněz utratí úplně zbytečně. Jak tedy zamezit plýtvání jídlem, energiemi a zbytečnému vyhazování peněz? Stačí v životě udělat malinké změny, které přinesou obrovské výsledky.

Nevyhazujte za zbytečnosti. Kuchařku už v dnešní době v podstatě nepotřebujete

V dnešní době internetu se jen stěží vyplatí kupovat tištěné kuchařky. Samozřejmě, vypadají hezky, jídla v nich ještě lépe, ale opravdu se nad tím zamyslete. Z většiny kuchařek nevyužijete ani polovinu receptů, ať už je to protože se vám jednoduše nelíbí, nebo použité suroviny nejsou dostupné. Většinu podobných (většinou i stejných) receptů navíc můžete najít na internetu. Pokud neradi vaříte za pomoci telefonu nebo počítače, stačí si je jednoduše vytisknout a můžete si z nich udělat i kuchařku vlastní. Při daleko menších nákladech tak vznikne daleko víc parády.

Mohlo by vás zajímat:  Tepelné čerpadlo je efektivní a přináší úsporu, přesto se každému nevyplatí
Zdroj obrázku: Freepik

Využijte maximum použité energie

Trouba, jak většina z nás ví, je poměrně energeticky náročný přístroj. A co víc, dlouho se nahřívá a pak o to déle chladne. Ani toto teplo ale nemusí přijít nazmar. Dejte do chladnoucí trouby sušit housky a po pár minutách z nich můžete připravit domácí strouhanku. Tu pak nemusíte kupovat a zase o něco víc ušetříte.

Stejně tak můžete šetřit během vaření na varné desce. Stačí hrnce a pánvičky zakrývat pokličkou, aby přebytečné teplo neunikalo a neplýtvali jste tak energiemi.

Mohlo by vás zajímat:  Bohatství nespadne do klína samo. Díky několika zásadám ho ale může dosáhnout každý

Přemýšlejte ještě předtím, než jdete na nákup

Hladový člověk v obchodě je to nejhorší, co se vaší peněžence může přihodit. Nejenže nenakoupíte to, co je skutečně potřeba, ale ještě místo toho nakoupíte spoustu zbytečností, co se vám v ledničce nejspíš zkazí. Udělejte si tak dopředu seznam, pracujte s akcemi a srovnejte si, v jakém řetězci vás nákup vyjde nejlépe.

Zdroj: https://www.robertdyas.co.uk/blog/money-saving-tips-to-help-you-cut-bills-in-the-kitchen