Pod rohožkou najde klíč každý. Vyplatí se najít lepší místo

Zabouchnete si, ztratíte klíče nebo vám má rodinný příslušník doma něco nechat. Tohle všechno jsou případy, kdy se vyplatí mít u domu schovaný náhradní klíč. Doby, kdy bylo bezpečné si tento cenný kousek schovávat pod rohožku, jsou už ale dávno pryč. Zloději jsou vynalézaví a rozhodně jim nechcete vstup do svého obydlí ulehčit. Zkuste tak skrýš trochu obměnit.

Pod psem ochranářem bude klíč v naprostém bezpečí

Ať už máte čivavu, či vlčáka, zloděj rozhodně nebude chtít vašeho mazlíčka upozornit, že je na vašem pozemku. Nejenže by mohl odejít s pár kousanci navíc, ale pes by navíc mohl začít štěkat a upozornil by tak okolí na nekalou činnost. Proto pokud máte psa venkovního nebo částečně venkovního s psí boudou, ideální místo pro schování klíče bude právě tam. Klíč tak má svou vlastní ochranku a nedostane se k němu nikdo nepovolaný. Dát ho můžete přímo pod boudu nebo třeba do krabičky pod její stříšku.

Mohlo by vás zajímat:  Při bouřce je důležité domácí spotřebiče chránit vypojením z elektrické sítě
Zdroj obrázku: Freepik

Využijte nápadité skrýše či vychytávky z internetu

Čím méně tradiční místo zvolíte, tím méně je pravděpodobné, že na něm bude vetřelec hledat. Pomoct vám také můžou všelijaké duté kameny, květináče či další předměty, které můžete získat na internetu. Pokud jste kreativní člověk, můžete si takový předmět vyrobit sami. Vždy si ale dávejte pozor, aby vás u umisťování klíče někdo neviděl. Skrýš už pak nebude tajná a bude postrádat svůj smysl.

Co mít při výběru místa vždy na mysli

Ať vyberete sebelepší místo, nejdůležitější je stejně praktičnost. Musíte se zamyslet nad tím, jak často budete klíč používat a jak snadný přístup by k němu tudíž měl být. Na druhou stranu byste pak také měli být schopni se pravidelně nenápadně ujistit, že klíč nezmizel. Je tak dobré mít ho na očích ale co nejvíce nenápadným způsobem. Ač se tyto dvě charakteristiky vylučují, kolikrát je místo nejvíc na očích tou nejlepší skrýší.

Zdroj: https://www.familyhandyman.com/list/12-hiding-places-to-conceal-spare-keys-and-other-valuables-outside-your-home/