Belgické triky pro nakupování: ušetřit jde jednoduchým plánováním

Inflace neustále stoupá a s ní stoupají i ceny potravin. To, co jsme kdysi zaplatili za plný nákupní košík, dnes zaplatíme za pár položek. Lidé se snaží ušetřit, kde se dá, a proto hledají způsoby, jak nakoupit za co nejméně peněz. Do popředí se neustále dostávají také různé tipy ohledně domácího pěstování a soběstačnosti.

Belgické patenty

Jelikož v Belgii stouply ceny potravin až o 20 procent, přišli tamní obyvatelé s několika jednoduchými triky, se kterými nebudou částky za nákupy až tak vysoké. Například je důležité určit si přesný rozpočet na potraviny. Analyzujte, co doma máte a co budete v nejbližších dnech potřebovat. Určete si částku, kterou chcete za týden utratit na potraviny. Důležitým krokem je i naplánování jídla předem.

Mohlo by vás zajímat:  Kývání autem ze strany na stranu palivo neušetří, efektivnější je úsporná jízda

Pokud si připravíte menu na celý týden, budete přesně vědět, co potřebujete nakoupit, a vyhnete se tak zkaženým výrobkům, které byste následně museli vyhodit. Také budete vědět o potravinách, které již máte doma, a následně je využijete. Vyhnete se nesmyslnému utrácení a plýtvání potravinami. S naplánovaným jídelníčkem si můžete dopředu připravit také nákupní seznam.

Zdroj obrázku: Freepik

Nekupujte zbytečnosti

Když máte sestavené menu, přesně víte, které suroviny budete potřebovat. Proto si napište přesný seznam a navštivte obchod jen s ním. Usnadníte si tak nakupování a nebude vás lákat nákup zbytečných potravin. Další důležitou věcí je sledování aktuálně probíhajících akcí. Pokud víte, že budou například ve slevě kuřecí prsa, pokuste se vymyslet jídlo z této suroviny. Také narazíte-li na dobrou cenu, je dobré koupit takových výrobků více a případně je zamrazit.

Mohlo by vás zajímat:  Mějte finance pod kontrolou. Moderní osobní účet šetří čas a ještě vydělává za vás

Mražení potravin je skvělý způsob, jak prodloužit trvanlivost. Tyto druhy výrobků nejsou o nic horší než čerstvé výrobky, někdy mohou být dokonce mnohem lepší volbou. Mražené potraviny jsou také mnohem levnější – odhaduje se, že jejich výběrem můžete ušetřit až 30 procent.

Zdroj: https://www.bhf.org.uk/informationsupport/heart-matters-magazine/nutrition/eat-well-on-a-budget/budget-eating-tips