Klávesové zkratky usnadní přehrávání videí na YouTube

Klávesové zkratky jsou vynikajícím prostředkem, jak si usnadnit a zpříjemnit různé činnosti na internetu. A když přijde na sledování videí na populárním serveru YouTube, jsou klávesové zkratky neocenitelným pomocníkem. Dnes se podíváme na ty nejlepší zkratky, které vám umožní ještě pohodlněji ovládat a prozkoumávat obsah na YouTube. Bez zbytečného zdržování se pustíme rovnou do toho!

Klávesové zkratky pro ovládání přehrávání videí

Klávesové zkratky pro ovládání přehrávání videí na YouTube vám umožní pohodlně ovládat přehrávání bez nutnosti používat myš. Například klávesa K slouží k přepnutí mezi přehráváním a pozastavením videa, zatímco šipky vlevo a vpravo umožňují rychlé posouvání o pár sekund dopředu či dozadu. Klávesa F přepíná video do režimu celé obrazovky a klávesa M slouží k vypnutí zvuku. Tyto zkratky zaručují pohodlné a efektivní ovládání videí na YouTube.

Mohlo by vás zajímat:  Pravidelné čištění zbaví klávesnici prachu a bakterií. Existují tři snadné metody

Klávesové zkratky pro navigaci po stránce YouTube

Prozkoumávání obsahu na stránce YouTube se stává mnohem pohodlnější díky klávesovým zkratkám, které vám umožní rychle a snadno se pohybovat. Klávesa Tab vám umožní přepínat mezi různými ovládacími prvky na stránce, jako jsou tlačítka pro přehrávání, zobrazení komentářů nebo sdílení videa. Klávesy J a K vám umožňují posouvat se mezi doporučenými videi na hlavní stránce a klávesa L vám usnadní navigaci mezi předchozími a následujícími videi v seznamu přehrávání.

Zdroj obrázku: Freepik

Klávesové zkratky pro vyhledávání a prozkoumávání obsahu

Klávesové zkratky pro vyhledávání a prozkoumávání obsahu na YouTube vám umožní rychleji najít požadovaná videa a procházet různé kategorie. Klávesa C otevře pole pro vyhledávání, kde můžete zadat hledaný výraz, a klávesa B vás přesune na následující video v rámci vyhledávání. Klávesa E vám umožní přeskočit na předchozí video. Klávesa R slouží k obnovení stránky YouTube a klávesa / otevře pole pro vyhledávání přímo na této stránce.

Mohlo by vás zajímat:  Málokdo vidí mravence doma rád. Nevítaný hmyz vyžene oblíbená zelenina

S pomocí těchto klávesových zkratek se stane prozkoumávání a sledování videí na YouTube ještě snadnějším a efektivnějším. Vždy se ujistěte, že používáte správné klávesy pro svou platformu, protože v různých prohlížečích a operačních systémech se mohou klávesové zkratky mírně lišit. Nebojte se s nimi experimentovat a objevovat nové způsoby, jak maximalizovat svou produktivitu při používání YouTube.

Zdroj: https://www.mrfdev.com/youtube-keyboard-shortcuts