Pivní past naláká komáry a pomůže užít si teplé dny v klidu

Komáři jsou pro mnoho z nás nevítanými návštěvníky během letních večerů. Ačkoliv existuje mnoho komerčních produktů na odpuzování těchto hmyzích příšer, někteří lidé se raději uchylují k přírodním metodám. Jednou z možností, jak se zbavit komárů, je pivo. Ano, správně jste četli – pivo, oblíbený nápoj mnoha lidí, může být také účinným způsobem, jak komáry zahnat. Podíváme se na to, jak pivo může pomoci v boji proti komárům a jak jej správně použít.

Proč jsou komáři tak problematičtí a jak se s nimi vypořádat?

Komáři patří k nejotravnějším druhům hmyzu, které mohou být člověku na obtíž. Tyto krev sající bestie jsou známé pro své noční nálety, štípání a neustálé bzučení kolem uší. Zatímco jsou známí tím, že obývají vlhká místa a bujnou vegetaci, nedokážou odolat ani přítomnosti člověka a mohou se snadno usadit i v našich domácnostech. S vydatnými srážkami se může jejich počet výrazně zvýšit a způsobit velké nepohodlí.

Mohlo by vás zajímat:  Skořicová tinktura je pro zdraví zázrak. Nejlepší účinky prokáže při správném dávkování

Navíc kromě toho, že bodají a zanechávají svědivé pupínky, mohou také přenášet nemoci, jako je například malárie nebo žlutá zimnice. Jak se tedy vypořádat s tímto hmyzem a jak se ho zbavit jednou provždy?

Zdroj obrázku: Freepik

Nekonvenční metody mohou být velmi efektivní

Komáři jsou v létě nepříjemným společníkem většiny lidí. Jejich bodání a hlasité bzučení můžou snadno zkazit dovolenou, piknik nebo prostě jen relaxaci na zahradě. Kromě toho, že jsou otravní a nepříjemní, mohou být také nositeli nebezpečných chorob. Proto hledáme různé způsoby, jak se jich efektivně zbavit.

Mohlo by vás zajímat:  Dlažební kostky zbaví mechu a plevele horká voda i přírodní herbicidy

Jednou z netradičních, ale účinných metod, jak se zbavit komárů, je použití piva. To může být pro mnohé lidi překvapivé, ale výzkumy ukazují, že komáři jsou přitahováni vůní kvasnic, které jsou obsažené v pivu. K tomu, abyste připravili past na komáry s použitím piva, budete potřebovat pouze půl sklenice piva, půl šálku ústní vody a jednu čajovou lžičku suchého droždí.

Smíchejte všechny ingredience dohromady v malé misce a výslednou směs nalijte do lahvičky s rozprašovačem. Tuto směs můžete následně postříkat na balkon, terasu nebo do zahrady. Komáři jsou přitahováni vůní piva a jakmile se do ní dostanou, utopí se. Pokud nemáte k dispozici rozprašovač, můžete směs nalít i do rozpůlené PET lahve. Stačí ji pouze položit na balkon nebo do zahrady a nechat pivo působit.

Zdroj: https://www.tactical.com/mosquito-trap/