Na pláži je nutné telefon chránit před pískem, vodou i zloději

Bohužel pláže nejsou pro elektroniku nejbezpečnějším prostředím. Hrozí jí nebezpečí v podobě písku, slunečního záření a vlhkosti. Existuje ale naštěstí několik jednoduchých opatření, která můžete přijmout, abyste svůj telefon ochránili a zajistili jeho bezpečnost i na pláži. Připojte se k nám a objevte užitečné tipy, jak snadno a efektivně ochránit telefon před nežádoucími vnějšími vlivy.

Písek a kamínky – nebezpečí pro váš telefon

Písek a drobné kamínky jsou nepřáteli každého telefonu. Jejich proniknutí do portů může způsobit vážné problémy. Zejména písek v nabíjecím portu může znemožnit správné nabíjení baterie. Navíc ve spojení s opalovacím krémem může telefon podstoupit tvrdý boj. Nebezpečí poškrábání displeje při kontaktu s pískem a kamením je rovněž velké. Abyste minimalizovali riziko, můžete investovat do ochranného pouzdra nebo fólie na displej, která poskytne další ochranu proti vniknutí drobných částic. Pravidelné čištění portů pomocí stlačeného vzduchu nebo jemného štětce je také doporučeno.

Mohlo by vás zajímat:  Chytré technologie pomohou ušetřit za energie nejen během nadcházející zimy
Zdroj obrázku: Freepik

Vodotěsné pouzdro

Důležité je zajistit, aby váš telefon zůstal suchý po celou dobu na pláži. Nejlepším řešením jsou vodotěsná pouzdra pro telefony. Pokud je nemáte k dispozici, stačí obyčejný plastový sáček, ve kterém můžete telefon skladovat, když ho právě nepoužíváte. Při ostrém slunečním světle je však obtížné vidět na displej, takže na pláži je omezená možnost používání telefonu.

Ochraňte svůj telefon před krádeží

Pokud jste na pláži sami, je obtížné zabránit krádeži. Je důležité být obezřetný, ale někdy je třeba podstoupit určité riziko. Můžete však vyzkoušet některé osvědčené triky, jako je skrytí peněz a cenností do prázdného obalu od opalovacího krému. Také může pomoci zabalit telefon do trička, aby byl méně viditelný pro potenciální zloděje. Pokud máte možnost, můžete požádat někoho ze své skupiny, aby zůstal na souši a dával pozor na vaše věci. Pokud si však musíte svůj telefon vzít s sebou, doporučuje se nosit ho v bezpečnostním opasku nebo plážové tašce s přídavným zabezpečením, jako je například skrytý zip nebo bezpečnostní přezka. Pamatujte si také, že je důležité mít zálohovaná důležitá data, abyste v případě krádeže neztratili nejen telefon, ale ani cenné informace.

Zdroj: https://www.progressive.com/lifelanes/household/water-damage-phone/