Otužování dokáže s tělem zázraky. Můžete se těšit na silnou imunitu i psychickou odolnost

Mnoho lidí se dnes inspiruje ledovým mužem jménem Wim Hof, který ozřejmil pozitiva otužování těla široké veřejnosti. Otužování je dnes extrémně populární a snaží se o to mnohem více lidí než kdy dřív.

Co byste měli vědět?

Fyzická aktivita je velmi důležitá pro naše zdraví. To platí v létě i v zimě. Výhody vlivu chladu na lidský organismus jsou známy již po staletí. Musíte se na to ale dobře připravit. Jestli to uděláte správně a budete postupovat pomalu, zaznamenáte silnější imunitní systém, lepší fungování celého organismu, pohybové schopnosti, náladu i mírnější bolest těla.

Jaké jsou největší benefity?

Pravidelné otužování ve studeném vzduchu nebo vodě má velmi pozitivní vliv na celé tělo. Váš imunitní systém bude mnohem silnější, sníží se váš stres a je to také skvělé na hubnutí. Podle odborníků může 20 minut otužování spálit až 700 kalorií! To rozhodně neznamená, že byste se měli do vody ihned ponořit na 20 minut. Lékaři doporučují velmi pomalý postup. Na začátku bude stačit jen pár minut.

Mohlo by vás zajímat:  Lidské sliny obsahují silný lék i nebezpečný jed. Tato fakta zná málokdo
Zdroj obrázku: Freepik

Lékaři také zjistili, že lidé, kteří trpí depresemi nebo úzkostí, by otužování měli rozhodně vyzkoušet. Cvičení aktivuje sympatický nervový systém a zvyšuje hladinu norepinefrinu. Kromě toho si také zlepšíte fyzický výkon a svou pohodu, posílíte imunitní systém a zvýšíte hladinu hemoglobinu v těle.

Jak na to jít správně, abyste získali nejlepší výsledky?

V první řadě si na plavání vezměte čepici a rukavice. S první koupelí začněte již na podzim, kdy bude voda teplejší než uprostřed zimy. Vaše tělo si díky tomu začne pomalu zvykat. Začněte s jednou minutou dvakrát týdně a poté intervaly postupně (a velmi pomalu) prodlužujte. Mnoho lidí připravuje své tělo studenou sprchou.

Své první plavání si naplánujte velmi pečlivě. Nechoďte k vodě sami. Ideálně s sebou vezměte někoho, kdo je v této oblasti zkušený, aby vám mohl pomoci. Snažte se nenamočit si ruce, protože tak snáze odoláte nízkým teplotám. Po koupání si ihned svlékněte mokré oblečení a oblékněte se do něčeho suchého a teplého. Postupujte pomalu a bezpečně a dočkáte se skvělých výsledků.

Zdroj: https://www.cleaneatingmag.com/clean-living/cold-therapy-a-health-secret-weapon-you-need-to-try/