Otravné mouchy vyženou z domova bylinky a obyčejný sáček s vodou

Není hmyzu, který by nás v domácnosti neotravoval. Mezi něj patří rozhodně mouchy. Obchody nabízí mnoho preparátů, abychom se jich zbavili, ale lze to i přírodní cestou. K nabytí letní pohody, bez použití chemických prostředků, stačí pouze zasadit rostliny.

Nikdo nemá rád otravné létání much, které provokují nejen zvukem, ale hlavně i přistáním na naší kůži, nebo dokonce jídle. Právě tyto problémy nás nutí k sáhnutí po chemických přípravcích, abychom tento problém eliminovali. Mouchy, stejně jako další živočichové, nemají rády určité pachy. To nám právě nahrává, jak se s nimi vypořádat bez použití chemie.

Jaké rostliny odpuzují mouchy

Patří mezi ně:

  • levandule úzkolistá,
  • pelargonie vonná a vavřín,
  • máta peprná a bazalka,
  • citronová tráva a modrý hřebíček.

Všechny tyto rostliny neodpuzují jen mouchy, ale i další hmyz a dodávají hezkou vůni do naší domácnosti. Kromě těchto výhod jsou i skvělou dekorací v domácnosti.

Mohlo by vás zajímat:  Klimatizaci v autě zefektivní tlačítko pro vnitřní cirkulaci vzduchu
Zdroj obrázku: Freepik

Nezapomeňte na další dary domácnosti

Už jste vysadily výše zmíněné rostliny, ale pořád se ještě tu a tam objeví moucha? Můžete zkusit další domácí prostředky. Tento hmyz nemá rád vůni vanilky. Stačí, když ponecháte sklenici s vonným olejem otevřenou na stole. Nebojte se použít jablečný ocet. Stačí ho nalít do malých nádob a umístit na parapety. Jako další možnost můžete použít lahvičkuatomizérem, kde bude voda s octem, a stříkat tak domácnost. Tímto se zaručeně zbavíte nezvaných hostů.

Ano, je teď období, kdy otevřené okno je na denním pořádku, ale jako prevenci můžete využít sítě do oken, abyste zamezili ve vstupu nezvaným hostům. Pokud nemáte nebo nechcete, tak použijte výše zmíněné rady a bylinky nechte na parapetu u oken, která otevíráte, jejich vůně bude hmyz odpuzovat. Teď budete určitě překvapení, ale mohou pomoci i sáčky naplněné vodou, které svážete provázkem a umístíte je v okolí dveří a oken. Mouchy budou vyděšeny optickým klamem vytvořeným sáčkem s vodou a slunečními paprsky.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/how-to-get-rid-of-house-flies