Nenechte se převálcovat stresem. Několik metod ho spolehlivě zažene a pročistí hlavu

Doba, ve které žijeme, je stresová a každý to ví. Jenže nikdo už nám nepoví, jak se toho stresu zabavit, nebo nám od něj alespoň ulehčit. Na tento problém jsme se podívali za vás a máme pro vás hned několik triků, kterými si od stresu ulevíte.

Hraní videoher

Dokonce hned několik výzkumů se soustředilo na videohry a stres. Výsledek byl naprosto jednoznačný a víme s jistotou, že občasné hraní her nám se stresem výrazně pomáhá. Samozřejmě nic se nemá přehánět, a to ani doba strávená u hraní her. Všeho s mírou a vaše hladina stresu se rozhodně sníží.

Pokec s kamarády

I na toto téma byl proveden výzkum a přibližně 75 procent všech dotázaných mužů řeklo, že když se cítí přetažení nebo ve stresu, pomůže jim popovídání s kamarády. Je lepší si o problémem s někým promluvit. Jednak sdílený problém je hned o mnoho menší a jednak stres je největším důvodem pro sebevraždu mužů do 45 let.

Zdroj obrázku: Freepik

Cvičte

Ovšem tohle není rada pro každého. Pokud se raději válíte na gauči, tak se pomocí cvičení stresu nezbavíte, naopak toho stresu můžete na sebe nabalit ještě více. Pokud ovšem přece jenom pro sebe chcete něco udělat, pak běh je výbornou volbou, jak si pročistit hlavu.

Pořádně se najezte

Jídlo nám také pomáhá zbavovat se stresu, a když si jednou dáte velký burger nebo sníte celou pizzu, tak se zase tolik neděje. Důležité je, abyste se cítili v pohodě. Samozřejmě na druhou stranu neřešte problémy přejídáním. Vyřešili byste tak na chvíli jeden problém a vznikl by druhý.

Léky na předpis

Pokud nic z výše uvedeného seznamu nepomáhá, je možná čas vyzkoušet nějaké prášky, které by vám mohly pomoci. Rozhodně to není nejlepší volba, ale pokud už není zbytí, tak je to lepší než začít pomýšlet na sebevraždu. Navíc asi čtvrtina mužů trpící depresemi a stresem sáhne po prášcích (samozřejmě ale pouze po těch na předpis).

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/16-ways-relieve-stress-anxiety