Bradavice lze vyléčit i bez nepříjemného vypalování. Pomoc nabízí sama příroda

Bradavice jsou virové onemocnění, které trápí asi 7–10 % lidí. Jsou to malé, tvrdé výrůstky na kůži či sliznici. Většinou mají hnědou nebo bílou barvu a někdy na nich jsou vidět černé tečky. Jsou způsobeny papilomavirem (HPV) a jedná se o jednu z nejčastějších infekcí u lidí. Na léčbu je možné zakoupit speciální přípravky v lékárně, takzvaně je „vypálit“ u kožního lékaře nebo využít tradiční přírodní metody, které znaly už naše babičky.

Bradavice – opakující se problém

Bradavice jsou infekční virové onemocnění a lze je poměrně snadno chytit různými způsoby. Nejčastěji přímým kontaktem s kůží infikované osoby či kontaktem s předměty, na které předtím sahala. Stejně jako u jiných virových onemocnění se riziko nákazy zvyšuje při oslabené imunitě. Lidé se závažnými zdravotními problémy, nutričními nedostatky či závislostí na drogách a alkoholu jsou k chycení bradavic náchylnější. Bradavice mohou vyrůst v podstatě na jakékoli části těla.

Zdroj obrázku: Freepik

Česnek – přírodní antibiotikum

Antivirové, baktericidní a protiplísňové vlastnosti česneku jsou známy po staletí a bylo o nich již napsáno mnoho vědeckých publikací. Nemusí tedy být překvapení, že na bradavice česnek funguje také. Pokožku postiženou bradavicemi stačí několikrát denně potírat česnekem a za pár dní onemocnění jako zázrakem zmizí. Česnek může být využit i jako prevence nejen proti bradavicím, ale i proti jiným onemocněním. Pravidelná konzumace česneku posiluje imunitní systém a může pomoci při boji s problémem opakujících se bradavic.

Mohlo by vás zajímat:  Detox ulehčí tělu a to získá novou energii. Účinky pocítíte okamžitě

Vlaštovičník – pomoc z přírody

Vlaštovičník je pro léčbu bradavic hojně využívaný. V Čechách se jedná o rozšířenou rostlinu, kterou lze na jaře najít na skoro každé zahradě. Je také díky svým intenzivně žlutým květům snadno rozpoznatelný a nemůže se stát, že si ho spletete. Po odlomení stonku začne vytékat žlutá šťáva, kterou několikrát denně nanášejte na bradavice. Šťáva má bakteriocidní a virucidní vlastnosti, proto je tak účinná při léčbě bradavic. Po několika dnech bradavice zmizí a nezůstanou po ní žádné stopy. V dnešní době již lze v lékárně zakoupit koncentrované extrakty právě pro léčbu bradavic.

Zdroj: https://www.healthshots.com/beauty/skin-care/8-top-wart-removal-home-remedies/