Nepotřebné věci stranou a pozor na podlahu. Tradiční pověry nabádají, jak přijít k bohatství

Peníze a bohatství budou vždy řešeným tématem a centrem diskuzí. Někteří jsou zastánci, že bohatství je výsledkem těžké dřiny, práce, úspor a motivace. Zatímco druzí věří, že správnými činy přitáhnou finance. Co dokáže vyhnat peníze z vaší peněženky? Těchto věcí je lepší se zbavit, než je v peněžence zbytečně držet.

Existuje spousta pověr a povídaček, které nás poučují nebo chrání před ztrátou financí. Jedna z nich říká, že bychom neměli pokládat batoh či tašku na zem, protože nám jinak dojdou finance. Je čistě na vás, jestli budete věřit povídačkám, nebo ne, ale co je podle tradice vhodné skladovat uvnitř peněženky a co ne?

Co nenechávat uvnitř peněženky?

Tak v první řadě je potřeba myslet na stav a vzhled peněženky. Neměla by být v žádném případě ošuntělá, nebo dokonce děravá. Každá ztráta finanční hotovosti z tohoto důvodu je naprosto zbytečná. Uvnitř peněženky by se měly nacházet pouze:

  • bankovky,
  • mince,
  • karty,
  • různé stravenky či flexi poukazy.
Zdroj obrázku: Freepik

Nic dalšího včetně účtenek by se nemělo nacházet uvnitř, abychom nebránili toku peněz. Dále by měly zmiznout fotky lidí, kteří nám nepřejí nebo nám dluží. V tomto případě může dojít k nechtěnému zadlužení. Bankovky uvnitř peněženky budou přitahovat další, nové, pokud máte dostatek místa po uvolnění od nepotřebných věcí.

Mohlo by vás zajímat:  Neustálé zhasínání je oblíbený recept na úsporu elektřiny. Odborníci uvádějí mýty na pravou míru

Důležitá je i barva peněženky

Feng šuej je čínské učení, které v tomto případě radí, jakými barvami by se měli obklopovat lidé, kteří nechtějí přicházet o finance. Ženy by měly volit červenouzelenou barvu peněženky, zatímco muži černou či tmavě modrou. Jestliže chceme uchovávat i něco jiného, než jsou peníze, tak je vhodné mít u sebe nějaký talisman nebo symbol štěstí. Například to může být čtyřlístek nebo fotky přátel či rodiny, která nám přeje a předává dobrou životní energii.

Takže jaké poznatky si z toho všeho odnést? Abychom měli kvalitní, zachovalou, nejlépe novou peněženku, ve které nejsou žádné zbytečnosti kromě hotovosti a stravenek. Dále může být peněženka obohacena o nějaký talisman štěstí.

Zdroj: https://blog.ovalmoney.com/post/financial-superstitions-from-around-the-world/