Umělá inteligence poskytne zábavu na dlouho. Vyzvěte ji ke hraní her

Během posledních šesti měsíců vyšvihla popularita ChatGPT doslova raketovým způsobem do popředí. Kromě shromažďování informací a využití jeho služeb především pro své pracovní a soukromé účely můžete vyzkoušet, jak je na tom v oblasti her. Jaké hry lze hrát s umělou inteligencí?

Piškvorky

Piškvorky jsou jednoduchou hrou, která zabaví dva lidi, stačí k tomu pouze papír a psací potřeba. Tato hra bývala klasikou ve školních lavicích. V dnešní době je tolik možností, že piškvorky už nejsou tak populární, jak dříve bývaly. Mohou za to daleko kvalitnější přístroje, především chytré telefony s obrovským množstvím her a aplikací. Tyto vzpomínky lze oprášit, takže stačí otevřít stránku s ChatGPT, jestli nemáte nikoho po ruce, a vyzvat ChatGPT ke hraní piškvorek. Stačí napsat „Let’s play tic-tac-toe“.

Mohlo by vás zajímat:  Technologické novinky, které myslí na životní prostředí a usnadňují život

Hádej, kdo jsem

Obecně jsou vědomostní hry velice zábavnými a pomáhají mozku zůstat aktivním. Například hra Hádej, kdo jsem může být velice zábavná. Porovnejte mozkovou kapacitu a schopnosti umělé inteligence, aby zjistila, kdo jste, prostřednictvím deseti otázek. Samozřejmě si lze role přehodit a z vás se může stát hádající.

Zdroj obrázku: Freepik

Kvízové hry

U kvízů ještě zůstaneme. Patříte-li k milovníkům kvízových her, stačí vyzvat ChatGPT, aby vám položil otázky z vybrané oblasti. Kreativitě se nekladou meze, pro zvýšení úrovně stačí požádat. Vyzkoušejte různé možnosti, určitě vás zabaví na dlouhou dobu.

Mohlo by vás zajímat:  Zvětralé pivo nepatří do odpadu, ale na hlavu. Účinky na sebe nenechají dlouho čekat

Dobrodružné hry

Dobrodružné textové hry byly kdysi velice populární. Vzpomeňte si na dobu, kdy byly v módě především dobrodružné knihy. Typickým autorem byl Steve Jackson. Pro hraní stačila pouze daná knížka (gamebook), papír, psací potřeba, nejlépe tužka s gumou, a hrací kostky. Něco podobného se časem přesunulo i do online prostředí, kde jste si vytvořili fiktivní postavu v online gamebooku. I když existují přímo aplikace a hry, kde ovládáte konkrétní postavu a vše máte pod svou kontrolou, ať už v MMORPG, nebo v módu pro jednoho hráče, stále existuje spousta fanoušků online gamebooků. ChatGPT umožňuje se opět ponořit do tajů a krás dobrodružství. Je pouze na vás, jak dlouho vás bude toto dobrodružství bavit.

Zdroj: https://www.makeuseof.com/simple-games-you-can-play-chatgpt/