Někteří lidé bez ponožek nikdy neusnou. Odborníci mají o ponožkách v posteli jasno

Studené nohy mohou trápit mnoho lidí a kvůli tomu mohou mít problém při usínání, někoho v noci probudí během spánku. Někteří se to snaží vyřešit obléknutím ponožek, jiným to připadá neatraktivní a raději se ponožkám v posteli vyhýbají. Jaký názor mají na spánek v ponožkách odborníci?

Proč máme studené nohy?

Existuje mnoho různých důvodů, které mohou způsobit, že budeme pociťovat nepříjemný pocit studených nohou. Ty znepokojivé jsou například problémy s krevním oběhem nebo nízký krevní tlak. Nicméně také mohou být příznakem anémie, potíží se štítnou žlázou nebo hypotenze. Sledujte, kdy jsou vaše nohy ledové a jak dlouho tento pocit trvá. Příčiny mohou samozřejmě být také vnější. Někdy postačí nosit doma pantofle a zabránit přímému styku nohou s chladnější podlahou.

Zdroj obrázku: Freepik

Výhody spaní v ponožkách

V případě, že máte nějaký pravidelný režim a například vstáváte do práce každý den ve stejný čas, mohou studené nohy narušit přirozený rytmus organismu a zapříčinit brzké probuzení. Studené nohy mohou některé lidi donutit k noční návštěvě toalety. Další vrstva materiálu pomáhá udržet nohy v teple po celou noc a zajistit komfort. Díky tomu si naše tělo příjemně odpočine a dosáhne lepší regenerace.

Mohlo by vás zajímat:  Podzimní únavu zažene zdravý jídelníček, pravidelný rytmus a dostatek pohybu

Jaké jsou nevýhody spánku v ponožkách?

Odborníci na spánek často upozorňují na to, že je nejdůležitější vybrat si správné ponožky. Neměli bychom volit ponožky, které těsně přiléhají k noze a mohly by bránit průtoku krve do chodidel. Ponožky na spaní by měly být často měněny, minimálně dvakrát týdně. Důvody pro výměnu jsou jak hygienické, tak zdravotní. Zřídkakdy měněné ponožky zvyšují riziko plísně nohou a nehtů. Je také důležité zvolit dobrý a prodyšný materiál ponožek. Nohy by se neměly přehřívat a nadměrně potit. Z těchto důvodů je nejlepší vybrat ponožky vyrobené ze stoprocentní bavlny.

Zdroj: https://health.clevelandclinic.org/sleeping-with-socks-on/