Nejlepší destinace, kam vyrazit na podzimní dovolenou

Jak listy začínají měnit barvu a vzduch naplňuje ostrý chlad, láká podzimní období hledače dobrodružství i milovníky přírody, aby prozkoumali dechberoucí krásu tohoto okouzlujícího ročního období. Ať už jste ostřílení cestovatelé nebo jen chcete uniknout shonu každodenního života, existuje spousta úžasných destinací, které slibují nezapomenutelný podzimní zážitek.

Kjóto, Japonsko

Japonské Kjóto, známé svým bohatým kulturním dědictvím a ohromující scenérií, se během podzimní sezóny promění v okouzlující říši divů. Četné městské chrámy a tradiční japonské zahrady ožívají ohnivými odstíny, když javory a jinany shazují listí. Navštivte ikonický Kinkakudži (Zlatý pavilon) a vychutnejte si sezónní pokrmy v místních čajovnách pro nezapomenutelný podzimní zážitek.

Mohlo by vás zajímat:  Pro karavany chybí v Česku potřebná infrastruktura, lepší je vyrazit do zahraničí

Bavorsko, Německo

Bavorsko, ležící v jižní části Německa, je známé svými půvabnými vesničkami, malebnou krajinou a samozřejmě Oktoberfestem. Kraj však na podzim získává zcela novou úroveň krásy. Bavorské Alpy se stávají gobelínem podzimních barev a malebné vesnice jako Garmisch-Partenkirchen a Berchtesgaden jsou ideální pro objevování bohaté historie a kultury regionu.

oktoberfest-munich-germany-waiter-with-traditional-costume-holding-beers
Zdroj obrázku: Freepik

Nová Anglie, USA

Pokud jde o podzimní listí, New England je nesporným šampiónem. Státy Vermont, New Hampshire, Massachusetts a Maine jsou známé svými úžasnými podzimními barvami, zejména koncem září a začátkem října. Projeďte se po malebných trasách, navštivte okouzlující města jako Woodstock, Vermont a dopřejte si místní jablečný mošt a pochoutky s příchutí dýně.

Mohlo by vás zajímat:  Cesta autobusem je rychlá, vlaky vyhrávají v komfortu a doplňkových službách

Provence, Francie

Zatímco Provence je v létě známá svými levandulovými poli, na podzim se promění v podmanivou destinaci. Vinice během sklizně vinné révy překypují ruchem a půvabné vesnice regionu získávají klidnou kvalitu. Prozkoumejte krásu Avignonu, Aix-en-Provence a údolí Luberon a vychutnejte si místní kuchyni a víno.

Zdroj: https://www.goodtogoinsurance.com/travel-news/where-to-go-on-holiday-this-autumn