Nealkoholické pivo může obsahovat alkohol

Když se na trhu objevilo nealkoholické pivo, mnoha lidem se zdálo, že takový nápoj nemá smysl. Jak ale mnozí nečekali, i nealkoholické pivo si získalo spoustu fanoušků. I když na první pohled tento nápoj vypadá nevinně, může mít na tělo i nebezpečné účinky.

Procenta alkoholu

Na rozdíl od předpokladů nižší nebo nulový obsah alkoholu nevytváří z tohoto piva dietní nápoj. Vzhledem k vysokému obsahu sladidel je kalorický obsah nealkoholického piva podobný a mnohdy je ještě vyšší než energetická hodnota klasického zlatého nápoje. Nealkoholické pivo může obsahovat až dvakrát tolik cukru než jeho alkoholický protějšek.

Mohlo by vás zajímat:  Země původu napoví hodně o kvalitě kupovaných jahod

Ne každé nealkoholické pivo je zcela bez alkoholu. Vše záleží na výrobní technologii. V nápojích získaných mechanickým odstraněním ethylalkoholu a přerušením procesu kvašení kvasinek může být malý obsah alkoholu. Z tohoto důvodu se nealkoholická piva dělí do dvou skupin: pivo s nulovým obsahem a nealkoholické pivo, které obsahuje stopy alkoholu až 0,5 procent.

Zdroj obrázku: Freepik

Zdravotní následky

Rostoucí povědomí o výživě znamená, že stále více lidí omezuje konzumaci alkoholu, a dokonce se ho úplně vzdává. Mluvíme nejen o těch, kteří se bojí závislosti, ale také o lidech, kteří nechtějí otrávit a okyselovat tělo ethylalkoholem. Nealkoholické pivo nemusí být dobrou alternativou. Vysoký obsah sladidel způsobuje, že nealkoholické pivo způsobuje rychlý výbuch glukózy v krvi. To nutí slinivku břišní produkovat vysoké dávky inzulínu. Pokud se nealkoholické pivo konzumuje často, může způsobit přetížení slinivky břišní.

Mohlo by vás zajímat:  Oranžové světlo na semaforu je ve skutečnosti žluté

Velká část cukru je jako oheň, který vyžaduje, aby tělo v krátké době vytvořilo účinné antidotum, tedy inzulín. Žádný orgán, který je neustále nucen pracovat v nouzovém režimu, nemůže fungovat tímto způsobem bez poškození. Nealkoholické pivo může způsobit vážné poruchy v nakládání s uhlohydráty a následně i vývoj inzulínové rezistence a diabetu typu 2.

Zdroj: https://www.phillyvoice.com/non-alcoholic-beer-health-benefits-calories-polyphenols-workout/