Nealkoholické pivo může obsahovat alkohol

Když se na trhu objevilo nealkoholické pivo, mnoha lidem se zdálo, že takový nápoj nemá smysl. Jak ale mnozí nečekali, i nealkoholické pivo si získalo spoustu fanoušků. I když na první pohled tento nápoj vypadá nevinně, může mít na tělo i nebezpečné účinky.

Procenta alkoholu

Na rozdíl od předpokladů nižší nebo nulový obsah alkoholu nevytváří z tohoto piva dietní nápoj. Vzhledem k vysokému obsahu sladidel je kalorický obsah nealkoholického piva podobný a mnohdy je ještě vyšší než energetická hodnota klasického zlatého nápoje. Nealkoholické pivo může obsahovat až dvakrát tolik cukru než jeho alkoholický protějšek.

Ne každé nealkoholické pivo je zcela bez alkoholu. Vše záleží na výrobní technologii. V nápojích získaných mechanickým odstraněním ethylalkoholu a přerušením procesu kvašení kvasinek může být malý obsah alkoholu. Z tohoto důvodu se nealkoholická piva dělí do dvou skupin: pivo s nulovým obsahem a nealkoholické pivo, které obsahuje stopy alkoholu až 0,5 procent.

Zdroj obrázku: Freepik

Zdravotní následky

Rostoucí povědomí o výživě znamená, že stále více lidí omezuje konzumaci alkoholu, a dokonce se ho úplně vzdává. Mluvíme nejen o těch, kteří se bojí závislosti, ale také o lidech, kteří nechtějí otrávit a okyselovat tělo ethylalkoholem. Nealkoholické pivo nemusí být dobrou alternativou. Vysoký obsah sladidel způsobuje, že nealkoholické pivo způsobuje rychlý výbuch glukózy v krvi. To nutí slinivku břišní produkovat vysoké dávky inzulínu. Pokud se nealkoholické pivo konzumuje často, může způsobit přetížení slinivky břišní.

Mohlo by vás zajímat:  Šálek čaje může prospět více než drahé léky. Dodá tělu energii a udrží cholesterol v normě

Velká část cukru je jako oheň, který vyžaduje, aby tělo v krátké době vytvořilo účinné antidotum, tedy inzulín. Žádný orgán, který je neustále nucen pracovat v nouzovém režimu, nemůže fungovat tímto způsobem bez poškození. Nealkoholické pivo může způsobit vážné poruchy v nakládání s uhlohydráty a následně i vývoj inzulínové rezistence a diabetu typu 2.

Zdroj: https://www.phillyvoice.com/non-alcoholic-beer-health-benefits-calories-polyphenols-workout/