Nadváha se týká stále většího procenta dětí. Zdravotním problémům předejde jedině změna jídelníčku

Nadváha a obezita jsou vážným sociálním problémem, který postihuje mladé lidi. Studie provedená ve skupině 2000 dětí ukázala, že každé páté osmileté dítě má nadváhu a zvýšený krevní tlak. Již od malička je na to třeba dbát a formovat zdravé stravovací návyky.

Nadváha u dětí

Výzkumná zpráva jasně ukazuje, že problém s nadváhou a obezitou v naší společnosti stoupá. Každé páté dítě druhé třídy má nadváhu a jeho krevní tlak je příliš vysoký. Toto není optimistická předpověď do budoucna. Tento trend zvrátíme nejúčinněji fyzickou aktivitou v denním rytmu dne a prací na změně stravovacích návyků. Prvním je přestat ubližovat svému tělu. Vyloučení potravin, které nadváhu způsobují, je základ.

Nálepka vysoce kalorické potraviny se přilepila na brambory. Dnes dobře víme, že brambory mají střední kalorickou hodnotu a spoustu výživových hodnot. Neměly by se však konzumovat ve velkém množství a především ne v kombinaci s mastnými omáčkami. Tedy takovými, kde hlavní roli hraje mastné maso, mouka nebo smetana.

Zdroj obrázku: Freepik

Omezte tato jídla

Samotné maso, zejména červené, je obtížné strávit. Jak známo, je zcela bez vlákniny, takže zůstává ve střevech déle. Masová jídla nestojí za kombinaci s mastnými omáčkami. Tato spojení ještě prodlouží již tak náročný trávicí proces. Stane se také bombou kalorií s nízkou výživovou hodnotou. Mastné maso a mastné omáčky by se měly z jídelníčku vyloučit nejen pro zdraví, ale také pro postavu.

Mohlo by vás zajímat:  Sportovní koníčky pomůžou zapomenout na každodenní stres. Tohle je nejlepších 6 pro každého muže

Polévka i omáčky, do kterých přidáváme smetanu a mouku, jednoznačně zvyšují jejich kalorický obsah. Pravidelná konzumace takových jídel může přispět k rychlému nárůstu hmotnosti. Mezi široce dostupné snídaňové cereálie patří i müsli, které je plné sladidel. Obsah ovocného jogurtu nevypadá jinak. Vedle kvalitních výrobků existují i produkty s velkým podílem cukru a chemických přídatných látek.

Zdroj: https://www.betterhealth.vic.gov.au/health/healthyliving/overweight-children-healthy-lifestyle-tips