Na podzim se začínají domy plnit nezvanými návštěvníky. Na myši i pavouky jde však vyzrát

Na podzim se mnoho zvířat snaží najít úkryt, kde přežijí přes zimu a zajistí si tam příjem potravy. Pavouci a myši patří mezi živočichy, se kterými máme během podzimu a zimy největší starosti. Proč se tito tvorové stahují k nám domů a jak tomu zabránit? Poradíme vám, jak se snadno zbavit pavouků, aniž byste potřebovali chemické prostředky.

Myším musíte zabránit v přístupu

Myši půjdou vždy tam, kde uvidí nejlepší šanci na potravu. Mezi tato místa patří i naše domovy. Popelnice, komposty, krmivo pro mazlíčky nebo přepravky s ořechy, ovocem a zeleninou jsou pro ně hotovým rájem. Máte-li něco z toho ve svém sklepě, máte vyšší šanci, ze se tito nezvaní hosté objeví. Jejich přítomnost přitom poznáte jednoduše podle trusu.

Mohlo by vás zajímat:  Teplo domova tvoří maličkosti. Hra se světlem, barvami i materiály interiér zútulní

K odstranění myší z domova budete potřebovat pastičky. Nejlepší je ale prevence, protože jinak budete možná vyhazovat hodně potravin, které doma skladujete. Projděte svůj dům a ujistěte se, že nejsou někde díry, praskliny nebo špatné těsnění. Běžně se jedná o místo kolem kanalizace, kabelů, podkroví nebo větrací šachty. Všechno důkladně utěsněte, abyste jim zabránili v přístupu do domu.

Zdroj obrázku: Freepik

Na pavouky platí obyčejný odpad, který má každý doma

Září a říjen jsou pro pavouky důležité měsíce, protože se páří, loví a stěhují se do interiérů. Venku na ně začíná být zima, a proto se rádi skrývají v našich domovech. Dovnitř vniknou okny, dveřmi, mezerami pod dveřmi i prasklinami. Při hledání potravy vám přitom mohou pavouci vniknout i do kuchyňských zásob a znehodnotit tím potraviny.

Mohlo by vás zajímat:  Byt vychladí správné větrání, při používání klimatizace je namístě opatrnost

Máme pro vás ale dobrou zprávu. Na jejich přítomnost skvěle fungují čajové sáčky. Až si uvaříte příště čaj, sáček nevyhazujte. Jednoduše ho položte na místo, kde pavouky nejvíce potkáváte. Na jednu místnost vám postačí asi tři sáčky. Nemusíte si pořizovat žádné drahé repelenty nebo prostředky na hubení pavouků. Potřebujete jen obyčejné čajové sáčky!

Zdroj: https://texashillcountry.com/mice-spiders-home-tea-bag/