Na dobíjecích stanicích mohou majitele elektromobilu překvapit nečekané komplikace

Existuje řada výhod spojených s elektromobily, ale nevyhnutelně se s nimi pojí i některé nevýhody. Mezi tyto nevýhody patří například vysoká pořizovací cena, omezený dojezd a časově náročnější proces nabíjení. I přesto, že se s těmito aspekty dá časem naučit pracovat, existuje zde stále základní problém, který může při příjezdu k nabíjecí stanici vyvolat noční můry. Co takovou situaci může přivodit?

Přetížená nabíjecí stanice

I když infrastruktura nabíjecích stanic v České republice není tak rozvinutá jako v některých západních zemích, stále pro nižší počet elektromobilů stačí. Nicméně není výjimkou, že se dostanete k nabíjecí stanici a zjistíte, že je již plně obsazená. To vám způsobí vážný problém, protože musíte čekat, až se uvolní místo pro nabíjení, což může znamenat prodloužení celého plánu cesty o několik hodin. Je proto důležité pečlivě plánovat trasy a mít alternativní nabíjecí stanice v záloze, aby se minimalizovaly časové prodlevy.

Mohlo by vás zajímat:  Vyhýbání se dálnici může přinést úsporu financí a času
Zdroj obrázku: Freepik

Nefunkční nabíjecí stanice

Ano, bohužel se občas stane, že se setkáte s nefunkční nabíjecí stanicí. Porucha může nastat kdykoliv a na libovolném místě. Pokud se to přihodí ve chvíli, kdy potřebujete nabít své auto, je to opravdu nepříjemné. Občas může být problém vyřešen jednoduchým restartem nabíjecí stanice, ale v jiných případech může být zapotřebí odborný technik, který nemusí být ihned k dispozici. To může způsobit značné zdržení. Je proto dobré být připraven a mít u sebe kontakty na servisní linky nabíjecích stanic, aby bylo možné rychle a efektivně reagovat na případné poruchy.

Mohlo by vás zajímat:  Zbavte se nadměrné vlhkosti v interiéru auta na podzim a v zimě

Problémy s autorizací

Nabíjení elektromobilů není vždy bezproblémové. Mnohdy vyžaduje speciální aplikaci, čip, online registraci nebo dobitý online účet. Spuštění nabíjení na „cizí“ nabíjecí stanici tak může být pro nováčka poměrně komplikované. Tento problém je způsoben tím, že různí provozovatelé nabíjecích stanic využívají vlastní systémy a metody autorizace. Proto je důležité být obeznámen s různými způsoby autorizace a případně se předem zaregistrovat a aktivovat si přístup k nabíjecím stanicím různých provozovatelů.

Zdroj: https://www.fleetnews.co.uk/electric-fleet/charging-and-infrastructure/five-challenges-facing-the-public-charging-network