Muži se v průměru dožívají o osm let méně než ženy. Na vině jsou přitom oni sami

Muži jsou nemocemi ohroženi více než ženy. Jak je to možné? Po celém světě se dočtete, že se ženy dožívají mnohem vyššího věku než jejich partneři. Průměrná délka života se liší o dlouhých osm let, přičemž ženy v průměru umírají až v 80 letech. Zdraví mužů je ovlivněno mnoha faktory, ale některé nemoci se u nich vyskytují mnohem častěji než u žen. Jaké to jsou?

Na co umírají muži nejčastěji?

Nemoci jsou všude po celém světě a záleží na imunitě každého člověka, jak si s danými viry, bakteriemi a nemocemi poradí. Muži ale mají nevýhodu, protože je častěji napadají problémy, které ženy naopak netrápí. Na jaké nemoci umírají muži nejčastěji? Muži například častěji trpí kardiovaskulárními problémy. V roce 2020 až 33 procent mužů zemřelo právě na potíže se srdcem.

A jak známo, mužům se ve velké části případů nechce ani chodit k lékaři, proto jsou problémy odhaleny mnohem později než u žen, které chodí na preventivní prohlídky pravidelně. U mužů se může objevit například choroba mozkových cév, ale také mrtvice nebo infarkt. Většinou to berou na lehkou váhu a pokračují v životním stylu, který není úplně zdravý. Srdeční problémy patří mezi nejčastější příčiny úmrtí u mužské části populace.

Mohlo by vás zajímat:  Vyčistěte si játra zcela přírodním způsobem a posilněte své zdraví
Zdroj obrázku: Freepik

Zhoubné nádory jsou strašákem všech

U mužů se kvůli zanedbané prevenci také častěji objeví zhoubné i nezhoubné nádory. Jsou to onemocnění, na která muži často umírají. Jedná se o průdušky, plíce nebo další orgány, které jsou napadené. Objevit se může kolorektální karcinom, kdy muži konzumují nadbytek červeného masa. Projevuje se krví ve stolici, ale také zácpou nebo naopak průjmem. V každém případě byste měli zbystřit, protože se jedná o závažný problém.

A muži umírají také častěji na koronavirus, který se dnes zase dostává do popředí. Vyplývá to z celosvětových statistik, stejně jako informace, že muži jsou častěji obětí zranění nebo dopravních nehod, které se stanou na silnicích.

Zdroj: https://www.health.harvard.edu/blog/why-men-often-die-earlier-than-women-201602199137