Motor ojetého vozu prověří pohled pod kapotu i pod samotné auto

Existuje celá řada aspektů, které je třeba při nákupu ojetiny pečlivě zvážit, protože mohou představovat potenciální rizika v budoucnu. Čím je automobil starší, tím pravděpodobněji se objeví problémy. Hledání ideálního vozu může být někdy náročné a vyžaduje trpělivost a důkladnost. Nicméně existují určité postupy, které mohou pomoci jednoduše zjistit, zda je vozidlo v pořádku, nebo trpí nějakými vadami.

Zkušební jízda a pohled pod kapotu

Motor je klíčovou součástí každého vozidla a jeho stav je nejdůležitější. Pro zjištění případných problémů lze provést zkušební jízdu, během které je možné poslouchat, zda motor neprodukuje neobvyklé zvuky a zda nedochází k problémům s tahem. Ale někdy stačí pouhý pohled, který zvládne i laik, abychom odhalili problém s vozem. Už jen jednoduchá kontrola stavu motoru může poskytnout cenné informace o jeho kondici a pomoci v rozhodování o nákupu.

Mohlo by vás zajímat:  Listí na vozovce vytváří nebezpečné podmínky pro jízdu na podzim
Zdroj obrázku: Freepik

Podívejte se na motor

Nemusíte být zkušený mechanik, abyste si všimli, že něco není v pořádku. Přítomnost většího množství tekutin není žádoucí a signalizuje problém s netěsností někde v motoru. Někteří prodejci ojetých vozů se snaží tuto skutečnost zakrýt umytím motoru před prodejem, což je podezřelé a vyvolává pochybnosti u kupujícího. Neumytý motor naopak může pomoci odhalit potenciální úniky provozních kapalin a poskytnout objektivnější pohled na stav vozu. Je důležité brát v úvahu jakékoliv stopy, které naznačují úniky tekutin, a pečlivě prověřit jejich původ a význam.

Mohlo by vás zajímat:  Blokování záchranářské uličky není dostatečně sankcionováno. Vyšší pokuty by bezohlednému chování předešly

Pohled pod vozidlo

Někdy není ani nutné otevírat kapotu. Stačí se sehnout a podívat se pod auto. Pokud dochází k úniku provozních kapalin, můžete je pozorovat na povrchu, na kterém vozidlo parkuje. Taková skvrna je indikací potenciálního problému. Nicméně buďte opatrní, protože někdy se může jednat o kondenzaci z klimatizace, což je běžný jev. Avšak pokud se pod vozidlem nachází jakákoliv jiná tekutina než voda, je důležité si toho všimnout a dále prověřit, odkud uniká a z jakého důvodu.

Zdroj: https://www.consumerreports.org/used-cars/how-to-inspect-a-used-car-a1377126659/