Denně pomáhá šetřit čas i peníze. Některé nádobí v myčce ale nemá co dělat

Myčka nádobí patří mezi spotřebiče, které se těší velké oblibě. Najdete je v mnoha domácnostech a hodí se především na mytí nádobí. Je ale pravda, že lidé do myčky nádobí dávají nejen špinavé nádobí, ale také jiné předměty, které tam nemají co dělat. Úspora času a také pohodlí jsou největšími výhodami tohoto zařízení.

Jakých chyb se vyvarovat u myčky nádobí?

Někdy myčku nádobí nepoužíváme správně. Občas lidé do myčky dávají předměty, které potřebují umýt, ale které tam nemají co dělat. Myčka je určená hlavně na nádobí, a to jen na některé materiály, protože ty ostatní se v ní mohou zničit. Jaké tam raději nevkládat, jestli chcete myčku nádobí používat dlouhé roky? Musíte se o ni pravidelně starat.

Nezničte si oblíbené hrnce nebo další nádobí, které jste například dostali. Některé materiály se do myčky nádobí nehodí. Nedávejte tam například plasty, které se sice nezničí, ale bohužel se z nich do vody dostávají škodliviny, které mohou myčku poškodit. Umýt zde můžete nespočet druhů nádobí – talíře, sklenice, hrnky, příbory. Dbejte na to, abyste je do myčky dávali správně, a nevkládejte dovnitř materiály, které nejsou vhodné.

Mohlo by vás zajímat:  V létě potřebují rostliny chránit před vysokými teplotami
Zdroj obrázku: Freepik

Na nádobí najdete speciální označení

Pokud si nejste jistí, jestli nádobí můžete vložit do myčky, podívejte se na označení. Najdete ho na dně nádobí. Běžné nádobí můžete v myčce umývat, vhodné nejsou předměty a nádobí, které jsou vyrobené z keramiky, porcelánu nebo křišťálu. Nedávejte do myčky ani žádné malované nádobí nebo takové, které má zlatý nebo stříbrný proužek.

Do myčky nádobí také nepatří žádné nože. Častým mytím se může ostří otupit a nože vám budou k ničemu. Myčka může zničit také rukojeti. Nehodí se do ní dávat ani hliníkové nádobí. Do myčky používejte jen tablety, které jsou vhodné. Chemické reakce mohou zničit například nádobí ze stříbra nebo oceli, která je zoxidovaná.

Zdroj: https://www.foodnetwork.com/recipes/packages/kitchen-fixes/things-you-should-not-put-in-dishwasher