Mech mezi dlažebními kostkami lze odstranit i snadněji než zdlouhavým pletím

Sluneční paprsky, prodlužující se dny a oteplování jsou jako stvořené pro práce na zahradě. Kromě záhonů s rostlinami a rozkvétajících stromů se musíme věnovat i infrastruktuře kolem domu. Například ve spárách chodníku roste plevel a mech, který nevypadá dobře a hlavně může náš chodník poničit. Víte, jak nejsnadněji odstranit plevel a mech ze spár chodníku?

Mechanické metody

První, co vás asi napadne, je kleknout si na chodník a pomalu nožem či šroubovákem odstraňovat vyrostlý mech a plevel. Můžete to zkusit i malou motyčkou. Pamatujte však, že mech a plevel musí být odstraněny i s kořeny, jinak spáry zarostou brzy znovu. Nicméně ruční mechanické očištění chodníku není velmi oblíbená činnost, a pokud máme velkou plochu k čištění, je tato metoda nepoužitelná a musíme sáhnout po jiných možnostech.

Zdroj obrázku: Freepik

Tlaková myčka

Tlaková myčka je takový univerzální pomocník a dnes ji má v garáži mnoho lidí. Takzvaná wapka dokáže při úklidu zahrady skutečně pomoci. Během několika okamžiků odstraní nečistoty a usazeniny nahromaděné po zimě za zahradním vybavením. Pomocí wapky snadno vyčistíte i chodník a spáry. Stačí trysku namířit na plevel či mech a pustit vodu. Jako zázrakem je ihned čisto. Nicméně při používání tlakové myčky k čištění chodníků a spár si musíme dát pozor, abychom nevyplavili písek pod dlažbou a nezničili tak novou cestu.

Mohlo by vás zajímat:  Nenažraní slimáci dokážou během chvíle spořádat celou úrodu. Ze zahrady je vyžene oblíbené koření

Ekologický domácí roztok

K odstranění nežádoucích rostlin si doma můžete připravit ekologický roztok, který není škodlivý pro zvířata a pomůže vám zbavit se mechu a plevele. Stačí vám k tomu běžný kuchyňský ocet a voda, které smícháte v poměru 1 : 2. Roztok aplikujte na plevel a mech za slunných dní, aby nedošlo k smytí roztoku deštěm. Postřik můžete aplikovat i víckrát týdně, dokud se mechu kompletně nezbavíte.

Zdroj: https://www.installitdirect.com/learn/how-to-get-rid-of-moss/