Lepší než káva i enegry drinky dohromady. Zelený čaj příjemně povzbudí a prospěje celému tělu

Zelený čaj je velice oblíbený nápoj, který pije hodně lidí. Pochází z Číny a rozšířil se do celého světa. Stal se oblíbeným pro své léčivé vlastnosti:

  • zejména v oblasti na podporu průtoku krve,
  • zlepšení paměti,
  • stavu pleti.

Proč se vyplatí zelený čaj pít a jaké má další vlastnosti? To vše se dozvíte.

Příprava

Pro přípravu zeleného čaje budete potřebovat jednu čajovou lžičku sypaného zeleného čaje nebo sáčkové balení a zalijete horkou vodou (pozor, ne vroucí!) 70–80 °C a u japonských 60–70 °C. Doporučuje se louhovat 1,5 minuty.

Zdroj obrázku: Freepik

Užívání

Konzumování zeleného čaje se považuje za bezpečné, protože je netoxický a nemá žádné vedlejší účinky. Jediné, na co si dávat pozor, je kofein, který obsahuje. Neměl by být všeobecně užíván nadměrně, protože může způsobovat nespavost, nervozitu, podrážděnost a zvýšenou tepovou frekvenci. Neměl by se konzumovat ani ve večerních hodinách před spaním.

Vlastnosti

Zelený čaj obsahuje mnoho prospěšných látek. Obsahuje vitamíny B, C, E, K. Dále prospěšné látky jako zinek, draslík, mangan, hořčík, fluor, třísloviny, katechiny, polyfenoly a v poslední řadě i kofein. Tento léčivý čaj příznivě působí na pleť. Ať už ji máte mastnou, nebo smíšenou, zlepšuje její stav a oddaluje proces stárnutí. Příznivě působí i na kardiovaskulární činnost srdce, minimalizuje riziko infarktu trombózy, mozkové mrtvice a snižuje krevní tlak. Brání ateroskleróze, tvorbě zubního kazu a zubního plaku.

Mohlo by vás zajímat:  Vysoký počet kalorií u pistácií nevadí. V malém množství tělu jen prospějí

Pravidelné pití chrání před stařeckou demencí a má pozitivní vliv na paměť. Dále snižuje glukózu v krvi, pomáhá při hubnutí, pomáhá při trávení a může chránit před rozvojem rakoviny. Využijete ho i v kosmetice. Používá se v přípravcích pro revitalizaci pokožky, díky svým radikálům. Pomáhá s problémem zarudlé pokožky, kterou intenzivně hydratuje a zlepšuje její elasticitu a napětí. Tak co myslíte? Začnete pravidelně pít tento zázračný nápoj?

Zdroj: https://www.health.com/nutrition/benefits-green-tea