Kokosový olej působí blahodárně na pokožku, zklidňuje trávení a pečuje o mentální zdraví

Kokosový olej patří mezi superpotraviny. Neseženete ho v každém obchodě, ale pokud na něj narazíte, můžete ho využít nejen v kuchyni, bude se hodit také jako součást kosmetických přípravků, které si doma vyrobíte. Má antibakteriální účinky a také hydratační vlastnosti, které můžete využít hlavně na svou pokožku. Hodí se na smažení pokrmů a díky tomu, že neobsahuje cukr, ho mohou také diabetici. Předchází srdečním onemocněním a může omezit příznaky Alzheimerovy choroby.

Jak se kokosový olej vyrábí?

Jestli nevíte, jak se kokosový olej vyrábí, pak vám to krátce vysvětlíme. Používá se čerstvá nebo sušená kokosová dužina, která se vylisuje v hobliny. Poté se olej získává za velmi vysokých teplot, které se pohybují kolem 175 stupňů Celsia. Je to mnohem více než u ostatních nerafinovaných olejů. Kokosových olejů najdete větší množství druhů a možná budete tápat, jaký druh si vybrat.

Zdroj obrázku: Freepik

Kvalita a způsob výroby oleje bude velmi důležitý. Jde totiž o zachování cenných vlastností, kvůli kterým si olej kupujete. V obchodech pak najdete dva druhy – rafinovaný a nerafinovaný. Ten první se vyznačuje tím, že je většinou bez chuti a zápachu. Naopak nerafinovaný je plný kokosové vůně a chuti a obsahuje velké množství živin. S kokosovým olejem pak doma můžete udělat zázraky.

Mohlo by vás zajímat:  Skladování léků má svá pravidla. Při nevhodném zacházení mohou přestat účinkovat nebo způsobit problémy

Kokosový olej může pomoci lidem, kteří trpí Alzheimerem

Kokosový olej se může použít v případě, že máte atopickou dermatitidu nebo různé infekce. Bojuje s plísněmi a dalšími bakteriemi. Doporučuje se především těm, kteří mají problémy s trávením. Skvěle působí také na pacienty s Alzheimerovou chorobou. Díky kokosovému oleji se do těla dostanou mastné kyseliny, které se postupně z těla při této nemoci vytrácejí.

Kokosový olej vylepší vaše trávení. Díky obsahu látek pomůže vstřebávání vitaminů a minerálů a tím usnadní zažívání. Hodí se také na problémy s klouby a kostmi, příznivě ovlivňuje chůzi a při cvičení vás nebude nic bolet. Zvýší se také vstřebávání vápníku.

Zdroj: https://www.bbcgoodfood.com/howto/guide/health-benefits-coconut-oil