Kočky mají různý počet prstů. O drápky je důležité správně pečovat

I když otázka, kolik má kočka prstů, může znít velmi jednoduše, ne každý zná jednoznačnou odpověď. Kočky jsou velmi zajímavá zvířata, a i když se to často říká, že ukrývají mnoho tajemství, právě u jejich tlapek to může být pravda.

Kočičí tlapky

Každá zdravá kočka by měla mít pět prstů na předních končetinách a čtyři na zadních nohou. Dohromady tedy mají osmnáct prstů. Toto však není normou, protože existují kočky, které jich mají víc. Přítomnost dalších prstů se jmenuje polydaktylie. Jde o genetickou anomálii, která je spojena s přítomností dalších prstů na předních končetinách. Tento název je odvozen z řeckých slov poly (hodně) a dactylos (prst), což znamená více prstů.

Kočky s dalšími prsty se nazývají kočky Hemingway. Toto jméno získaly podle amerického spisovatele Ernesta Hemingwaye, který vlastnil šestiprstou kočku Sněhurku. Hemingway miloval kočky a jeho domov (dnes muzeum na ostrově Key West na Floridě) byl plný těchto zvířat. Vše naznačuje, že konkrétně tyto kočky mohou být potomky sněhobílého tygra.

Mohlo by vás zajímat:  „Vždyť tu piji kávu jako všichni ostatní, mohu tu být,“ hájil se muž s notebookem v kavárně
Zdroj obrázku: Freepik

Využití dalšího prstu

Pátý prst kočky se nazývá vlčí dráp. Vypadá jako palec a je velmi důležitý, protože usnadňuje lezení. Proto by se dráp neměl za žádných okolností odstraňovat, ale kočka by ho měla pravidelně naostřit například na stromě. Je to velmi důležité, zejména pro kočky, které nejdou ven a nemohou je přirozeně utřít. Pokud je to nutné, kočce by se měly drápy pravidelně brousit.

Kočičí drápy jsou z rohoviny, která je tvořena překrývajícími se vrstvami a buničinou nehtů. Na rozdíl od psů mají kočky schopnost skrýt drápy, pokud je nepoužívají, jsou zcela neviditelné. Proto je náležitá péče tak důležitá. Nejlepším řešením pro vaši kočku, pokud žije v bytě, je pořízení speciálního škrabadla. Kočka se jej naučí používat velmi rychle a nebude mít tendenci škrábat po nábytku.

Zdroj: https://www.animalwised.com/how-many-fingers-do-cats-have-4516.html