Jediné tlačítko zařídí, že se vzduch v autě vychladí rekordně rychle. Málokdo tento trik zná

Možná jste si ani nevšimli drobného tlačítka, které je dnes už prakticky součástí každého auta. A pokud už víte, že tam toto tlačítko máte, možná netušíte, k čemu slouží. Jedno z jeho využití nám poslouží v horkých letních dnech, jelikož si díky němu můžeme vychladit auto mnohem rychleji.

K čemu toto tajemné tlačítko vlastně slouží?

Pokud jste našli tlačítko, na kterém je vyobrazeno vozidlo a uvnitř něj je šipka, pak jste správně. Toto tlačítko spouští vnitřní cirkulaci vzduchu. Ta se používá tedy hlavně, když projíždíte nějakým znečištěným místem nebo to tam nelibě voní. Ovšem dá se využít i jako booster pro vychlazení vašeho interiéru v co nejkratším čase.

Když ho použijete spolu s klimatizací

Pokud v autě klimatizaci máte, pak pravděpodobně i víte, jak funguje. Nasaje se vzduch z okolí a následně je ochlazen a foukán dovnitř vozu. Vzhledem k tomu, že vzduch obzvláště v letních měsících je opravdu horký, tak chvíli trvá, než se ochladí. Nicméně tomu můžeme pomoci právě zmíněným tlačítkem pro cirkulaci vzduchu. Ale musíme dodržet jednu důležitou podmínku.

Mohlo by vás zajímat:  Hybrid je jednou z nejlepších voleb pro parkování v garáži
Zdroj obrázku: Freepik

Musíte totiž vědět, kdy dané tlačítko zapnout

Rozhodně ho nezapínejte hned po nastartování a zapnutí klimatizace. V tento moment je totiž ve vašem vozidle na 99 procent teplejší vzduch, než je venku, a přesně ten byste následně cirkulovali dokola. Počkejte tedy na chvíli, kdy se vám interiér auta ochladí minimálně tak, že máte uvnitř méně stupňů, než je venku. Nyní s uzavřenou cirkulací ochladíte své vozidlo až několikanásobně rychleji než s pouhou klimatizací. A to se obzvlášť v létě může hodit.

Když už si myslíte, že je teplota v autě ideální, pak cirkulaci opět vypněte a nechte do auta opět proudit čerstvý vzduch z venku. Rozhodně to s cirkulací zbytečně nepřehánějte.

Zdroj: https://www.edentyres.com/the-purpose-of-the-air-recirculation-button-in-your-car/