Domácí levandulový repelent udrží komáry daleko

Jarní déšť může být osvěžující, ale s ním se často vyskytuje nechtěná návštěva – komáři. Když vlhkost stoupá, rádi se množí a potencionálně mohou být nejen obtížní, ale i přenášet nemoci. Proto je důležité ochránit se. Mnoho komerčních výrobků proti komárům může být drahých a obsahovat agresivní chemikálie, ale nezoufejte. Existuje možnost připravit si účinný a ekologický domácí sprej proti komárům. Ušetříte peníze i životní prostředí.

Vyhněte se zbytečným štípancům!

Bolavé štípance komárů jsou často nevyhnutelnou součástí pobytu v přírodě. Červené a fialové boláky, které zanechají, mohou být nejen ošklivé, ale také svědivé a nepříjemné. Pokud se chcete vyhnout používání komerčních prostředků proti komárům, můžete se inspirovat osvědčenými domácími recepty na ochranu proti komárům, které používaly naše babičky. Tento tip by mohl být obzvláště užitečný pro lidi s krevní skupinou 0 Rh+, kteří mají větší pravděpodobnost, že si je komáři vyberou.

Mohlo by vás zajímat:  Přehřívání hodinek Apple Watch lze zabránit několika pravidly

Zdroj obrázku: Freepik

Komáři vás vycítí, i když jsou daleko

Komáři jsou mistři ve vycítění své kořisti a mohou ji zachytit až na patnáct metrů daleko. Lidský pot obsahuje sloučeniny čpavku a kyseliny mléčné, které komáři vycítí a přitahují je k nám. I když můžeme v domácnosti použít moskytiéry jako bariéru nebo muškáty jako odpuzovač, při procházkách v přírodě jsou tyto možnosti omezené. Proto může být užitečné zvážit použití domácího spreje proti komárům jako ochrany proti jejich bodnutí.

Mohlo by vás zajímat:  Bez muškátů by byl balkon smutný. Díky jednoduchému namnožení bude obsypaný květy

Jak na výrobu domácího spreje

Již staří Egypťané využívali aromatické oleje k ochraně proti komárům a jinému hmyzu. Levandule je jedním z nejúčinnějších přírodních repelentů, proto se často používá jako základ pro domácí sprej proti komárům. Pro přípravu je potřeba levandulový éterický olej, který se smíchá s destilovanou vodou v poměru 40 kapek na 100 mililitrů. Tento sprej lze aplikovat přímo na pokožku, ale také na ložní prádlo a záclony. Kromě svěží vůně levandule vás ochrání před dotěrnými komáry a jejich štípnutími.

Zdroj: https://www.popsugar.com/smart-living/DIY-Lavender-Mosquito-Repellent-42643778