Domácí kloktadlo uleví rychle při bolesti v krku. Dobře působí sůl, bylinky nebo citrón

Vypláchnutí hrdla je tradičním způsobem, jak se zbavit infekcí horních cest dýchacích. Tato metoda může být velmi účinná v boji proti symptomům anginy pectoris nebo faryngitidy. Mělo by se však pamatovat na to, že nesprávné kloktání vede pouze k rozvoji infekce. V dnešním článku vysvětlíme, jak tuto činnost vykonávat správně.

Technika je klíčem k úspěchu

Kloktadlo nikdy nesmíme dělat jen tak náhodně. Řídit byste se měli bezpečnostními pravidly, protože špatné kloktání může pouze zesílit příznaky nemoci. Následně může dojít ke zvýšené bolesti v krku, intenzivnímu zarudnutí hrdla, nepříjemné chuti v ústech, kašli a chrapotu.

Mohlo by vás zajímat:  Víc než obyčejná bylinka: rozmarýn nesmí chybět v jídelníčku především v zimě

Nejprve musíte pamatovat na to, abyste pokaždé zachovali správné postupy. Dokonce i malé odchylky od normy mohou narušit rovnováhu složek, což způsobuje, že přípravek ztrácí účinnost. Kloktadlo by mělo mít vždy pokojovou teplotu. Příliš chladné může vést k infekci a horké vytváří riziko spálení horních cest dýchacích. Pokud jde o to, jak často kloktat, mělo by se to dělat 3- až 4krát denně.

Zdroj obrázku: Freepik

Sůl nebo šalvěj

Domácí kloktadla dokážou zlepšit naše zdraví. Existuje mnoho přísad, které mohou být užitečné při přípravě tohoto léku. Nejběžnějšími prostředky ke kloktání jsou sůl, heřmánek, šalvěj, jedlá soda nebo citrónová šťáva. Připravené kloktadlo si můžete samozřejmě pořídit také v obchodech nebo lékárnách. Lze si jej však připravit i doma na základě jednoduchého receptu.

Mohlo by vás zajímat:  Po padesátce je čas na změnu. Některé potraviny z jídelníčku raději rovnou vymažte

Bylinné kloktadlo se připravuje na bázi heřmánku nebo šalvěje, které mají dezinfekční účinek a zmírňují příznaky bolesti v krku. Část vybraných bylin by se měla jednoduše zalít sklenicí horké vody a vařit pod pokličkou asi 15 minut. Po této době by se tekutina měla scedit a počkat, až vychladne. Musíte si pamatovat, že šalvěj vysušuje sliznici, a proto použití přebytečného kloktadla může negativně ovlivnit vaše zdraví.

Zdroje:
24 sore throat remedies
https://www.herbazest.com/remedies/sage-gargle-for-sore-throat-relief https://www.colgate.com/en-us/oral-health/respiratory-conditions/how-to-use-a-salt-water-gargle-for-a-sore-throat