Dejte sbohem neefektivnímu vytápění. Investice do obnovitelných zdrojů se vyplatí vám i přírodě

Chcete si v zimě přitopit, ale zároveň se obáváte toho, abyste neplatili několik tisíc navíc? Můžete si poradit pomocí několika triků, díky kterým budete mít nižší účty za topení, a přitom nebudete v zimě mrznout. Topná sezona totiž začala mnohem dříve než v minulých letech. I tak se ale lidé snaží šetřit, protože ceny energií rapidně stoupají.

Jak používat obnovitelné zdroje?

V dnešní době je zapotřebí vymyslet, jak na vytápění ušetřit. Ceny se neustále zvedají, a proto je potřeba zamyslet se nad tím, kde ušetřit. Můžete k tomu samozřejmě využít například dotace na obnovitelné zdroje tepla, které jsou dnes v kurzu. Počítejte ale s tím, že vyřízení dotace může trvat nějakou dobu. Proto je potřeba jednat rychle. Přinášíme tipy, jak ušetřit i stovky korun za celou topnou sezonu.

Vyplatí se vzdát plynového topení nebo uhlí? Určitě ano, protože v druhém případě je to neekologická forma vytápění domácnosti. Bohužel i ceny uhlí se zvedají. Ušetříte tak nejen svou peněženku, ale také nebudete škodit přírodě. Volbou ekologických zdrojů můžete ušetřit spoustu peněz a hlavně si zajistíte dlouhodobé teplo. A vyplatí se využít dotací.

Mohlo by vás zajímat:  Boj s potkany nemusí být marný. Z domova je lze vyhnat i humánní metodou
Zdroj obrázku: Freepik

Vyplatí se investovat do obnovitelných zdrojů?

Zkuste solární panely, tepelné čerpadlo nebo jiné zdroje, které můžete využívat dlouhodobě, a investice do nich se vám brzy vrátí. Jedině tak můžete vyzrát na drahé energie, protože nikdy nevíte, kdy jejich cena ještě vzroste. Domácnost se stane nezávislou a díky tomu budete moci topit podle svého gusta. Musíte ale do takových zdrojů investovat nemalé peníze.

Využít je možné finanční dotace, které vám mohou pokrýt až 90 % nákladů. Samozřejmě záleží na tom, kolik procent nebo peněz vám přímo na tento projekt přiklepnou. Ušetřit ale můžete také tím, že budete topit pouze v čas, kdy jste doma, a na noc budete topení vypínat. Pravidelně větrejte a nechte si zkontrolovat radiátory před každou zimou, abyste měli jistotu, že teplo nikam neutíká.

Zdroj: https://www.which.co.uk/reviews/home-heating-systems/article/home-heating-systems/heating-your-home-with-renewable-energy-awbE17x2m5UC