Chytrá kalkulačka spočítá, kolik toaletního papíru doma potřebujeme a na jak dlouho vydrží

Na internetu se dá najít opravdu všechno. A tím myslíme opravdu všechno. Třeba dneska se podíváme na kalkulačku, která dokáže spočítat, jak velkou zásobu toaletního papíru budete potřebovat. Tato kalkulačka z vámi poskytnutých údajů dokáže zjistit opravdu zajímavé informace.

Tento jednoduchý nástroj funguje naprosto geniálně. Aplikace na základě vámi zadaných dat dokáže vypočítat, na kolik dní vám vystačí vaše zásoby toaletního papíru. Můžete si vybrat mezi základním rozhraním a rozšířeným. V tom základním si vyberete počet rolí, které máte v zásobě, a doplníte je počtem návštěv toalety za jeden den. Kalkulačka počítá s jedním členem v domácnosti, proto pokud to chcete mít přesně, pak si musíte udělat pro každého člena výpočet zvlášť.

Mohlo by vás zajímat:  Tání ledovců představuje stále větší hrozbu. Velká Británie se obává nejhoršího

Rozšířené možnosti kalkulačky

Co všechno umí rozšířená verze tohoto nástroje? Můžete zde zadat průměrný počet utření, počet útržků, které na utření použijete, počet útržků, které obsahuje jedna role a v neposlední řadě ještě počet členů ve vaší domácnosti. Opět po zadání všech údajů kalkulačka vyhodnotí, jak dlouho by vám mohly vaše zásoby vydržet.

Zdroj obrázku: Freepik

2 miliony návštěv za pár dní

Za stránkou, kde se kalkulačka nachází – How much toilet paper? – stojí dva chlapíci z Británie. Pro ně byla tato aplikace nejprve jen zábava, ale postupem času ji začali brát vážně. A z původně myšleného vtipu se vyklubal nástroj, který pomůže lidem s hromaděním toaletního papíru. Během několika prvních dní od spuštění si jejich stránku prohlédlo přes dva miliony lidí, což mnohonásobě předčilo očekávání obou autorů.

Mohlo by vás zajímat:  Cukr i med zvyšují kalorickou hodnotu čaje. Sladit tento nápoj je třeba s mírou

Podle jejich dat vychází, že průměrný uživatel má doma o 500 procent více toaleťáku, než potřebuje. Autoři rovněž doufají, že díky tomuto nástroji lidé přestanou ve velkém vykupovat toto zboží a nakoupí si jen tolik, kolik opravdu potřebují pro svou potřebu.

Zdroj: https://www.standard.co.uk/tech/got-paper-app-loo-roll-stockpile-covid19-shutdown-a4392831.html