Cesta autem na dovolenou není pohodlná, bezpečná ani úsporná

Existuje mnoho způsobů, jak cestovat. Někteří se rozhodnou pro cestu autobusem, vlakem, letadlem, zatímco jiní preferují vlastní automobil – tu nejhorší možnost. Tato volba často není ani ekonomická, ani bezpečná, ani příliš pohodlná. Přestože existují zřejmé důvody, proč hledat alternativy, někteří lidé se stále vracejí k tomuto nejhoršímu způsobu dopravy.

Zbytečná rizika

Cestování autem na dovolenou má svá rizika. Nikdy bychom neměli podceňovat skutečnost, že dlouhá cesta je mnohem více než jen sednout za volant a dojet bez zastávek přímo k cíli. Mnozí lidé toto dělají, dokonce i přes noc, což zvyšuje riziko únavy řidiče. Stačí pouhých pár sekund mikrospánku a může dojít k fatální nehodě, která může ohrozit nejen životy posádky auta, ale i ostatní účastníky silničního provozu. Proto je důležité dodržovat pravidla bezpečného cestování včetně pravidelných odpočinkových pauz a střídání řidičů.

Mohlo by vás zajímat:  Tipy, jak zvládnout dlouhou cestu autobusem v pohodlí a klidu
Zdroj obrázku: Freepik

Nepohodlí

Trávit minimálně deset hodin v autě je opravdové utrpení, což jen potvrzuje, jak nepříjemné to je, když se ocitneme v této situaci. I po relativně krátké době sezení na sedačce začínáme cítit nepohodlí, jako jsou ztuhlost a bolest. Navíc ještě přidáme zvýšený hluk v kabině, který nám může kazit náladu. Je jasné, že takový začátek dovolené není zrovna příjemným zážitkem.

Nečekané výdaje

Často se stává, že lidé při plánování své cesty přehnaně komplikují trasu, a nakonec tak utratí více peněz, než by zaplatili za použití navigace. Například se vyhýbají Slovinsku kvůli dálničním známkám nebo se snaží vyhnout placení mýta v Itálii. Přitom mnohdy neberou v úvahu skutečnost, že takové objížďky mohou způsobit zbytečné zpoždění a stres, zatímco samotné úspory jsou často minimální. I když je pochopitelné, že chceme ušetřit, příliš složitá trasa často vede k časovým ztrátám, vyšší spotřebě paliva a nakonec i zbytečným finančním výdajům, které mohou převýšit úsporu, kterou jsme si slibovali.

Zdroj: https://abrokenbackpack.com/advantages-and-disadvantages-of-travelling-by-car/