Tipy, jak předejít přehřívání mobilního telefonu v létě

V létě jsme více aktivní a ven s sebou bereme i svůj věrný telefon jako nedílnou součást všech dobrodružství. Zatímco jsme si již zvykli na nutnost ochrany pokožky před slunečními paprsky, málokdy si uvědomujeme, že i náš mobil by měl být chráněn. Dnes vám přinášíme několik tipů, jak zabránit přehřívání telefonu a zachovat jeho optimální funkčnost i v parných letních dnech.

Důvody přehřívání telefonu a jak jim předejít

Existuje několik důvodů, proč se telefon může přehřívat. Jedním z nich je ponechání zařízení na přímém slunci nebo na místech s vysokou teplotou. Dále záleží na tom, jak intenzivně využíváte telefon. Pokud strávíte hodiny připojení k internetu nebo spouštíte náročné aplikace, je pravděpodobné, že se váš telefon bude silně zahřívat. Navíc nadměrné přebíjení baterie může také způsobit přehřátí. Abyste tomu předešli, je důležité dodržovat několik zásad.

Mohlo by vás zajímat:  Aplikace pomohou odhalit, jestli je telefon nový, nebo repasovaný
Zdroj obrázku: Freepik

Snížení jasu obrazovky a vyhýbání se přímému slunci

Jednou z nejjednodušších metod, jak zabránit přehřívání telefonu, je snížení jasu obrazovky. Čím výš je nastavený jas, tím více tepelné energie se produkuje. Snížení jasu na přijatelnou úroveň pomůže snížit přebytečné teplo. Dalším důležitým opatřením je vyhýbání se přímému slunci. Mobilní zařízení je citlivé na světlo a teplo, a proto je vhodné ho chránit před přímým slunečním zářením, které může způsobit rychlé zahřátí.

Správné používání nabíječek

Správné používání nabíječek je klíčové pro prevenci přehřívání telefonu. Měli byste se vyhýbat neoriginálním nabíječkám, které nebyly schváleny výrobcem, a také levným no name značkám. Tyto nabíječky mohou mít nižší kvalitu a mohou způsobit nadměrné zahřívání, nebo dokonce poškození baterie. Kromě toho byste měli omezit počet spuštěných aplikací na pozadí. Každá aktivní aplikace spotřebovává výkon a generuje teplo. Pokud nepotřebujete některou z aplikací, je lepší ji vypnout a uvolnit tak kapacitu telefonu pro jiné účely.

Zdroj: https://blog.credo.com/6-tips-to-stop-your-phone-from-overheating-this-summer/