Bylinky jsou odpovědí téměř na každý problém. Při hypertenzi pomůže hned několik léčivek

I přes dostupnost léků moderní medicíny se bylinky těší stále velké popularitě. Jedná se o přírodní léčbu, která nemá nepříznivý vliv na organismus člověka. Existuje mnoho nemocí, na které jsou třeba moderní medikamenty, ale jsou i méně závažné choroby, které lze léčit pomocí bylin. Jednou z takových a častých nemocí je vysoký krevní tlak. Které byliny můžeme proti vysokému tlaku využít?

Mohou být byliny účinné proti vysokému krevnímu tlaku?

Samozřejmě, že odpověď je ano. Bylinné terapie jsou velice efektivní v boji proti vysokému krevnímu tlaku. Důležité je si uvědomit, co vysoký krevní tlak je. Lidé s hypertenzí trpí, jestliže systolický krevní tlak překročí hodnotu 140 mm Hg a diastolický je vyšší než 90 mm Hg. Přestože jsou byliny velice účinné, neměly by se využívat samostatně a jejich užívání je vždy nutné probrat s lékařem. Účinné látky obsažené v bylinách mohou interagovat s léky a způsobit více škody než užitku.

Mohlo by vás zajímat:  Bolest hlavy může být různá. Některé typy vyřadí člověka z provozu na dlouhé dny
Zdroj obrázku: Freepik

Jaké byliny jsou v boji proti vysokému tlaku účinné?

Příroda nám nadělila celou řadu bylin, které jsou při hypertenzi skvělé. Mezi ty nejúčinnější patří meduňka, jelikož pomáhá zmírňovat následky stresu, napětí a nervového podráždění, čímž dokáže snížit i krevní tlak. Další účinnou bylinou je kořen pampelišky, který snižuje množství cholesterolu v krvi a hladinu cukru. Díky tomu efektivně snižuje krevní tlak a pomáhá lepšímu fungování cév. Mezi další účinné byliny se řadí mateřídouška, přeslička rolní nebo divoká růže.

Mohlo by vás zajímat:  Tajný recept na hubnutí: šálek čaje prohřeje tělo a spálí kilogramy

Je bylinná terapie dostatečná?

Jestliže člověk trpí závažnou hypertenzí, ani ty nejúčinnější byliny nepřinesou vyléčení. Součástí léčby musí být i změna životního stylu s důrazem na stravování. Nicméně pravidelné pití bylinných nálevů může velmi urychlit léčbu. Zdravá a vyvážená strava je však stále základním stavebním kamenem léčby hypertenze. Dále by člověk s hypertenzí neměl konzumovat stimulanty, jako je káva, a měl by se pravidelně hýbat.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/herbs-to-lower-blood-pressure