Bublinková fólie poskytne zábavu, praktické využití najde v kuchyni nebo na cestách

Bublinková fólie je tak trochu zázračný materiál. Původně byla vyrobena k tomu, aby se do ní balily křehké předměty. Ale ne každý ví, kde všude se dá využít. Bublinková fólie se vám bude hodit v lednici, botníku i na cestách. A také poslouží jako antistresový nástroj pro malé i velké.

Jaké využití může mít bublinková fólie?

Bublinková fólie se nejčastěji používá k ochraně křehkých předmětů při přepravě. Proto je nedílnou součástí ve stěhovacích firmách, sladech, e-shopech a podnicích přepravujících své zboží kurýrní společností. Vzduch obsažený ve fóliových bublinkách účinně tlumí nárazy. Předměty chrání před promáčknutím, poškrábáním a dalším mechanickým poškozením. To samozřejmě není vše, kde ji můžete využít.

Mohlo by vás zajímat:  Správné množství opalovacího krému na tělo lze odvodit podle principu čajové lžičky

Bublinková fólie je účinná proti stresu a poskytuje zábavu

Velkou zábavou je propichování a praskání vzduchem naplněných váčků za účelem uvolnění stresu. Nebaví to pouze děti, ale i dospělé. Praskání bublin opravdu pomáhá uklidňovat stresem unavenou mysl a duši.

Zdroj obrázku: Freepik

Je to také skvělý materiál pro tvorbu nejrůznějších kreativních předmětů. Můžete z ní vyrobit abstraktní umělecká díla. Je skvělou pomůckou pro sochaře k tvoření prostorových soch. Děti si z bublinkových fólií tvoří barevná razítka. A pokud prostor mezi bublinkami zalijete barvou a děti se po bublinkové fólii projdou, nožkama mohou ztvárnit na podlaze krásná umělecká díla.

Mohlo by vás zajímat:  Většina lidí skládá do myčky hrníčky špatně. Známá tiktokerka prozradila trik, který předejde nepříjemnému problému

Bublinková fólie jako pomocník v kuchyni

Bublinkovou fólii můžete použít v kuchyni. Je skvělá pro udržení teploty. Pokud zabalíte nádobu s teplým pokrmem do bublinkové fólie, vydrží vám déle teplý. To platí i naopak. Nechcete-li, aby vám pokrm zteplal, zabalte jej do několika vrstev fólie.

Využít se dá také k ochraně choulostivých potravin v lednici. Spodní zásuvku vypodložte bublinkovou fólií. Ta bude účinně tlumit nárazy a zabrání pohybu ovoce a zeleniny, které jsou náchylné na rychlé zkažení. Využít ji můžete pro obalení kosmetických lahviček v cestovní tašce. Vynikající je také do tašek a bot. U nich pak nedochází k deformaci a pomačkání.

Zdroj: https://www.rd.com/list/bubble-wrap-uses/