Blíží se doba grilování. Čištění grilu bude snazší díky správným kombinacím

Grilování je příjemná venkovní aktivita, kterou mnoho lidí miluje, zejména v letní sezóně. Čištění grilu však může být zdlouhavý úkol. Naštěstí existuje několik domácích produktů, které můžete použít k efektivnímu čištění.

Vsaďte na klasické domácí pomocníky

Jedlá soda a ocet jsou dvě ingredience, které najdeme téměř v každé domácnosti a obě skvěle čistí. Chcete-li tyto ingredience použít k čištění grilu, budete muset smíchat stejné díly jedlé sody a octa a vytvořit pastu. Tu naneste na grilovací rošty a gril a nechte 15 minut působit. Poté rošty i gril vydrhněte kartáčem a opláchněte vodou.

Mohlo by vás zajímat:  Orchideje umí být rozmarné. Dopřejte jim to nejlepší, odmění se nádhernými květy

Sůl a citronová šťáva jsou také skvělé na čištění grilu. Jednoduše rozkrojte citron napůl a řeznou stranu posypte solí. Grilovací rošty a gril potřete citronem a pořádně přitlačte, abyste pomocí tření soli smíchané s citronovou šťávou odstranili veškeré nečistoty. Opláchněte rošty i gril vodou a osušte.

Zdroj obrázku: Freepik

Citronovou šťávu můžete zkombinovat také s jedlou sodou a vytvořit tak skvělou směs pro čištění a dezinfekci. Jednoduše smíchejte stejné díly citronové šťávy a jedlé sody, abyste vytvořili pastu. Pastu naneste na grilovací rošty a gril samotný a nechte 15 minut pracovat. Poté vše vydrhněte kartáčem a opláchněte vodou.

Mohlo by vás zajímat:  Správné nastavení a správa telefonu prodlouží výdrž baterie

Ocet a vodu lze také použít k čištění grilu. Smíchejte stejné díly octa a vody v rozprašovači a nastříkejte roztok na gril a grilovací rošty. Nechte 15 minut působit a poté vydrhněte kartáčem.

Zkuste i méně tradiční způsoby

I když se to na první pohled může zdát zvláštní, i cibule je skvělý přírodní čisticí prostředek a lze ji použít k čištění grilu. Rozkrojte cibuli na polovinu a použijte ji k drhnutí roštů. Kyselina v cibuli pomůže rozložit mastnotu a špínu, které se na grilu nahromadily. Opláchněte rošty vodou a osušte je.

Mohlo by vás zajímat:  Při sekání trávníku hraje roli denní doba i kvalita samotné sekačky

Kávu lze také použít k čištění grilu. Jednoduše uvařte konvici silné kávy a nechte ji vychladnout. Kávu nalijte do rozprašovače a nastříkejte na gril a grilovací rošty. Nechte 15 minut uležet a poté vše vydrhněte kartáčem.

Zdroj: https://www.tipsbulletin.com/homemade-grill-cleaner/